reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© byunghyun lee pexels
Przemysł elektroniczny |

Firma Warrena Buffetta inwestuje 98 mln USD w fabrykę chipów

IMC Group, należące do Berkshire Hathaway Inc., czyli słynnego inwestora Warrena Buffetta, zainwestuje w fabrykę materiałów półprzewodnikowych w Daegu, czwartym co do wielkości mieście Korei Południowej, położonym nad rzeką Geumho.

Inwestycja ma na celu budowę zakładu produkującego proszek wolframowy, który jest wykorzystywany do produkcji specjalnych gazów do półprzewodników. Zakład będzie obsługiwany przez spółkę zależną IMC, Endmill, zajmującą się produkcją sprzętu lotniczego.

Nie jest to pierwsza inwestycja IMC w Korei Południowej. W 2008 roku spółka zainwestowała 100 miliardów wonów w TaeguTec, producenta narzędzi do frezowania i cięcia metalu.

"Dzięki tej inwestycji chcemy stać się wiodącym globalnym dostawcą materiałów półprzewodnikowych i dostarczać proszek wolframowy do różnych gałęzi przemysłu" – powiedział Ilan Geri, prezes IMC Group.

"TaeguTec i IMC Endmill to historie sukcesu zagranicznych inwestycji w naszym mieście. Nie będziemy szczędzić wsparcia administracyjnego ani politycznego dla tych firm, aby mogły rozwijać się jako liderzy na globalnym rynku materiałów półprzewodnikowych" – powiedział Hong Joon-pyo, burmistrz Daegu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2