reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Meta
Przemysł elektroniczny |

Meta wdroży w tym roku własny chip

Meta Platforms, właściciel Facebooka, przygotowuje się do wprowadzenia nowej wersji własnego niestandardowego chipu, który ma na celu wspieranie działań firmy w zakresie sztucznej inteligencji.

Największa na świecie firma zajmująca się mediami społecznościowymi, podobnie jak inni giganci technologiczni, stara się zmniejszyć swoją zależność od firm takich jak Nvidia, projektując własne chipy. W ubiegłym roku zaprezentowała chip drugiej generacji stworzony z opracowanej przez siebie linii krzemowej.

Zgodnie z wewnętrznym dokumentem firmy, do którego dotarła Agencja Reutera, firma przygotowuje się teraz do wdrożenia tego chipu w swoich centrach danych. Ogólnym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie mocy obliczeniowej i zasilenie wymagających dużej mocy obliczeniowej produktów generatywnej sztucznej inteligencji, które firma wbudowuje w Facebooka, Instagram i WhatsApp.

W komunikacie zacytowano rzecznika firmy Meta, który potwierdził plan wprowadzenia zaktualizowanego układu do produkcji w 2024 r. wraz z setkami tysięcy gotowych procesorów graficznych (GPU).

"Uważamy, że nasze wewnętrznie opracowane akceleratory są wysoce komplementarne z dostępnymi na rynku procesorami graficznymi, zapewniając optymalne połączenie wydajności i efektywności w obciążeniach specyficznych dla Mety" – powiedział rzecznik w oświadczeniu.

Jeśli układ drugiej generacji odniesie sukces, będzie to duży zwrot dla firmy Meta, która porzuciła swoją pierwszą linię produktów w 2022 roku i w rezultacie została zmuszona do zakupu procesorów graficznych Nvidii za miliardy dolarów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama