reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Huawei
Przemysł elektroniczny |

Huawei ogranicza produkcję smartfonów

Ponieważ popyt na wyspecjalizowane chipy dla sztucznej inteligencji utrzymuje się na wysokim poziomie, Huawei musi ograniczyć produkcję smartfonów, donoszą osoby zaznajomione z tematem. Pojawiły się również problemy produkcyjne, donosi Agencja Reutera.

Źródła zaznajomione ze sprawą twierdzą, że wydajność zakładu, w którym produkowane są te procesory, jest niska.

Ze względu na amerykańskie ograniczenia eksportowe dotyczące zaawansowanych technologii, chińskie firmy coraz częściej inwestują pieniądze w rozwój własnych półprzewodników. Dzięki "Ascend AI" Huawei chce przejąć udział w rynku od globalnego lidera w dziedzinie wyspecjalizowanych chipów AI, czyli Nvidii. Jednocześnie kilka miesięcy temu firma zaprezentowała swój nowy topowy model smartfona "Mate 60". W sieci pojawiły się jednak liczne skargi na długi czas dostawy.

Według Agencji Reutera, Huawei nie udostępnił do tej pory zbyt wielu informacji na temat stanu technologicznego produkcji chipów czy celów produkcyjnych. Jak podejrzewają eksperci, Huawei i producent kontraktowy SMIC zmodyfikowali starsze maszyny do produkcji półprzewodników w celu wytworzenia bardziej wydajnych procesorów. 

Ze względu na amerykańskie embargo, chińskie firmy nie mają dostępu do najnowszej generacji maszyn do produkcji chipów, które pochodzą od holenderskiego lidera światowego rynku ASML.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1