reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© shutterstock
Biznes |

QNA osiąga niezwykle ważny kamień milowy

Innowacyjna wrocławska spółka, będąca pionierem w syntezie i produkcji kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, poinformowała w komunikacie prasowym, że w poniedziałek, 5 lutego, zakończyła proces budowy pierwszej wersji eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych.

„Zakończenie budowy Linii Pilotażowej do syntezy kropek kwantowych to kolejny krok na ścieżce naszego rozwoju. Następnymi etapami, planowanymi na ten rok, po przeprowadzeniu testów technologicznych całego układu będą: odtworzenie procesu syntezy wytwarzania kropek kwantowych na Linii Pilotażowej oraz dostosowanie tego procesu do warunków technicznych, specyficznych dla Linii Pilotażowej, tzn. osiągnięcie na Linii wysokiego stopnia powtarzalności syntez o parametrach spełniających oczekiwania potencjalnych klientów” – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A., w komunikacie prasowym. „Realizacja tego celu pozwoli nam na przejście z klientami, którzy obecnie testują nasze materiały oraz z nowymi klientami, do kolejnych etapów współpracy oraz znacząco wzmocnić nasz wizerunek w branży. W szczególności, realizacja tego celu pozwoli nam zaspokoić popyt klientów związany z zapotrzebowaniem na rosnące ilości materiału niezbędne np. do wytworzenia przez klientów serii urządzeń prototypowych wykorzystujących nasze kropki. Eksperymentalna Linia Pilotażowa jest także niezbędna do zebrania doświadczeń, które posłużą nam do zaprojektowania w przyszłości produkcyjnej linii syntezy o większej wydajności.”

QNA podaje, że następnie planuje skoncentrować się na poszukiwaniu optymalizacji i usprawnień procesowych, zwiększaniu wydajności prowadzonych syntez, zwiększeniu stopnia automatyzacji, a także obniżeniu jednostkowych kosztów wytworzenia produktu końcowego. 

Wrocławska spółka niejednokrotnie podkreślała, że zależy jej na rozwoju. Dlatego też w swoich najbliższych planach uwzględnia również modyfikację i rozbudowę Pilotażowej Linii Syntezy, która zapewne będzie wymagała zakupu kolejnych elementów i urządzeń. Jednak decyzje dotyczące tych wydatków mają zostać podjęte na podstawie wniosków z procesu walidacji i użytkowania Pilotażowej Linii Syntezy. 

Budowa Pilotażowej Linii Syntezy była finansowana z emisji udziałów w 2021 roku oraz z emisji akcji spółki w II kwartale 2023 roku, zaznacza QNA w komunikacie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2