reklama
© BMW Group
Przemysł elektroniczny |

BMW kończy budowę hal produkcyjnych w Austrii

Niemiecki koncern ogłosił osiągnięcie kolejnego kamienia milowego — ukończenie budowy hal pod produkcję napędów elektrycznych w położonym na północy Austrii mieście Steyr. Teraz rozpoczyna się montaż instalacji i wyposażenia o wartości ponad 500 mln euro niezbędnych do rozpoczęcia produkcji, której start zaplanowano na lato 2024 roku.

Budowa nowego zakładu BMW w Steyr rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku, a równo rok później odbyła się ceremonia zawieszenia wiechy. Teraz został on już ukończony, a powierzchnia 60 000 m2 będzie przystosowywana do przyjęcia maszyn i zainstalowania urządzeń. 

"Budowa i instalacja tego zakładu produkcyjnego dla napędów elektrycznych Neue Klasse przebiega całkowicie zgodnie z planem. Teraz nadchodzi kolejny ważny etap, który jest nie mniej ambitny niż budowa samych hal" – wyjaśnia Helmut Hochsteiner, szef działu napędów elektrycznych w zakładzie BMW Group w Steyr, w komunikacie prasowym.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy około 300 elementów instalacji oraz wyposażenia o wartości ponad 500 mln euro zostanie zainstalowanych w nowym zakładzie, aby produkcja przedseryjna mogła ruszyć zgodnie z planem, czyli w lipcu tego roku. 

"300 maszyn ma różne kształty i rozmiary, od małych, pojedynczych elementów po ponad 30-metrową stację "małżeńską". To tutaj cztery roboty i inne systemy będą współpracować, aby dopasować przekładnię do głównego silnika" – dodaje Hochsteiner.

Pod koniec stycznia do nowej hali montażowej przywieziono pierwszy element instalacji.

"Inwestujemy łącznie ponad 500 milionów euro w fabrykę i sprzęt dla Steyr, oferując dalsze potwierdzenie zaangażowania BMW Group w tę lokalizację. Uruchomienie seryjnej produkcji e-napędów dla Neue Klasse planowane jest na jesień 2025 roku” — mówi Klaus von Moltke, starszy wiceprezes ds. produkcji silników w BMW AG i dyrektor zakładu w Steyr.

BMW Group podaje, że do 2030 roku zainwestuje łącznie około 1 miliarda euro w produkcję napędów elektrycznych w swoim zakładzie w Steyr. Fabryka będzie produkować ponad 600 000 e-napędów rocznie wraz z jednostkami wysokoprężnymi i benzynowymi. Ich produkcja również pozostanie na wysokim poziomie, a silniki spalinowe będą stanowić ważną część portfolio produktów Steyr w przyszłości.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2