reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Polestar
Biznes |

Volvo nie będzie wspierało finansowo firmy Polestar

Volvo nie wspiera już finansowo producenta samochodów elektrycznych Polestar. W przyszłości, wsparcie dla firmy będzie pochodziło wyłącznie od współwłaściciela Polestar, czyli chińskiego Geely — ogłosiło Volvo Cars.

Polestar oświadczył, że Volvo Cars pozostanie strategicznym partnerem w zakresie rozwoju, produkcji lub części zamiennych, ale rozważa sprzedaż swoich udziałów w Polestar swoim akcjonariuszom, w szczególności Geely Sweden, donosi Agencja Reutera. Po raz ostatni Polestar przedstawił swój plan w listopadzie, zakładający osiągnięcie rentowności do 2025 roku.

Volvo poradziło sobie w ubiegłym roku lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Obroty wzrosły o 17% do równowartości 35,5 mld euro, a zysk operacyjny przed inwestycjami wzrósł do 2,3 mld euro. Uwzględniając jednak inwestycję w Polestar, zyski spadły.

Volvo ma również nadzieję, że nowe modele zmniejszą różnicę w marży zysku między samochodami elektrycznymi a silnikami spalinowymi w 2024 roku. Głównym celem Volvo Cars jest osiągnięcie ośmioprocentowej marży zysku do 2026 roku. Jednocześnie firma potwierdziła swój cel zostania producentem całkowicie elektrycznych samochodów do 2030 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1