reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wurth group
Biznes |

Würth Group przejmuje polską spółkę

Niemiecki gigant ogłosił rozszerzenie swojej obecności w Polsce, nabywając 97,31% akcji TIM S.A. Jest to kolejne przejęcie na polskim rynku dokonane przez Würth Group — w 2021 roku niemiecki dystrybutor przejął Kaczmarek Elektric S.A. i położył podwaliny pod W.EG Polska w jej obecnej strukturze. Jak podano w komunikacie, nabywcą akcji jest niemiecka spółka FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH, jedna z hurtowni elektrotechnicznych Grupy Würth.

Würth Electrical Wholesale Group (W.EG) poinformował w komunikacie prasowym, że nabył 97,31% akcji polskiego TIM S.A. w drodze dobrowolnego publicznego wezwania. W ramach kolejnych kroków niemiecki gigant zamierza przeprowadzić publiczny przymusowy wykup akcji, a następnie wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

"Rok 2021 stanowił punkt zwrotny w naszym rozwoju, kiedy udało nam się rozszerzyć naszą pozycję w Polsce dzięki przejęciu Kaczmarek Elektric S.A. i położyć podwaliny pod W.EG Polska w jej obecnej strukturze. Rozwijając strategię wzrostu i kulturę Grupy Würth, a jednocześnie doceniając lokalną przedsiębiorczość, jesteśmy przekonani, że zarówno hurtownia elektryczna TIM, jak i jej skrzydło logistyczne będą nadal odnosić sukcesy” — powiedział  Ulrich Liedtke, wiceprezes wykonawczy W.EG odpowiedzialny za działalność w ośmiu krajach europejskich. „Firmy odniosą podwójną korzyść. Oczywiście my skorzystamy na wzmocnionej współpracy w ramach naszego powiększonego polskiego zespołu. Poza tym mamy nadzieję, że wzajemna wymiana doświadczeń wesprze wszystkie europejskie spółki Würth Electrical Wholesale Unit i otworzy nowe możliwości biznesowe dla obu operacji TIM-u.”

W.EG podkreśla, że TIM S.A. prowadzi największą platformę e-commerce dla hurtowni elektrycznych w Polsce, generując ponad 70% swoich przychodów wyłącznie za pośrednictwem kanałów online. Dodano również, że spółka prowadzi potężną platformę logistyczną za pośrednictwem w pełni zależnej spółki 3LP S.A.

Powyższe atuty sprawiają zdaniem W.EG, że TIM S.A. idealnie pasuje do obecnej działalności hurtowni elektrotechnicznej Grupy Würth w Polsce, która jest zgrupowana pod parasolem W.EG Polska. Grupa Würth uważa, że dzięki temu przejęciu staje się liderem rynku hurtowni elektrycznych w Polsce z dostępem do dodatkowych możliwości e-commerce i logistycznych. Po przejęciu obie jednostki TIM S.A., zarówno hurtownia elektryczna, jak i firma logistyczna, będą nadal działać jako samodzielne spółki kierowane przez obecne zespoły zarządzające w swoich odpowiednich obszarach.

"Patrząc na możliwości rozwoju TIM S.A., jestem przekonany, że połączenie sił z Grupą Würth stanowi bardzo atrakcyjną perspektywę dla wszystkich naszych interesariuszy. Oba ramiona operacyjne naszej firmy, zarówno hurtownia elektryczna online, jak i skrzydło usług logistycznych, zachowają swoją integralność i zaoferują wszystkim swoim pracownikom doskonałą perspektywę na przyszłość. Towarzyszy temu bardzo atrakcyjna oferta dla naszych akcjonariuszy. Mówiąc prościej: TIM będzie kontynuował swoją historię sukcesu!” — mówił Krzysztof Folta, założyciel i prezes zarządu TIM S.A., w komunikacie prasowym.

Cały proces przejęcia był wspierany przez zarząd TIM S.A. Należy zatem dodać, że w marcu 2023 r. Grupa Würth zawarła umowę z grupą akcjonariuszy TIM, w tym z głównym akcjonariuszem Krzysztofem Foltą, w celu nabycia około 40% akcji TIM S.A. i ogłosiła publiczne wezwanie na wszystkie akcje dla akcjonariuszy TIM S.A.. Transakcja podlegała zatwierdzeniu przez właściwe organy ochrony konkurencji, podkreślono w komunikacie. W dniu 25 stycznia 2024 r. zgoda ta została udzielona z zastrzeżeniem warunku akceptowalnego dla kupującego.

Niemiecki gigant ma w swoim portfolio ponad 400 firm, w których zatrudnia obecnie ponad 87 000 pracowników. W.EG posiada również w 80 krajach 2 500 punktów odbioru.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1