reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Hynix
Biznes |

SK Hynix potwierdza nowy zakład w Indianie

Południowokoreański producent układów scalonych SK Hynix ma otworzyć nowy zakład w Stanach Zjednoczonych, który będzie produkował układy pamięci o wysokiej przepustowości do integracji z procesorami graficznymi Nvidii.

Obecnie SK Hynix produkuje swoje układy HBM w Korei Południowej. Następnie wysyła je na Tajwan, gdzie TSMC integruje je z procesorami graficznymi Nvidii wraz z innymi procesorami wyprodukowanymi przez TSMC. Nowy zakład pakowania SK w Indianie będzie wykorzystywał standardowe układy pamięci dynamicznej o dostępie swobodnym do tworzenia układów HBM.

Tego typu produkcja znajduje się w czołówce rynku, ponieważ chipy są wykorzystywane do opracowywania zaawansowanych systemów sztucznej inteligencji, dużych modeli językowych i nie tylko. Oczywiście ruch ten przybliża Nvidię do przeniesienia produkcji GPU z powrotem do USA. Jako taki stanowi sukces administracji Bidena i jej ustawy Chips and Science Act. Szacuje się, że w 2021 r. Stany Zjednoczone kontrolowały zaledwie 3% światowych możliwości pakowania.

Uważa się, że fabryka w Indianie zostanie sfinansowana z inwestycji o wartości 22 mld USD w USA, która została ogłoszona przez prezesa konglomeratu SK Group Chey Tae-won podczas telekonferencji z prezydentem Bidenem w 2022 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2