reklama
reklama
reklama
© Sivers IMA
Przemysł elektroniczny |

Sivers Semiconductors i Thorium Space zacieśniają współpracę

Szwedzka firma technologiczna poinformowała w komunikacie prasowym z 1 lutego, że rozszerzyła umowę dotyczącą chipsetów z polskim Thorium Space. Kontrakt drugiej fazy opiewa na kwotę 2,9 mln USD i będzie napędzać rozwój systemu komunikacji satelitarnej nowej generacji.

Jak zaznaczono, druga faza będzie się koncentrować na zaawansowanym rozwoju i walidacji chipsetów zaprojektowanych w początkowej fazie, kładąc podwaliny pod przyszłą produkcję na dużą skalę. Sivesr Semiconductors przewiduje, że w 2024 r. uzyska z tego tytułu przychody w wysokości do 2,1 mln USD.

Nowy kontrakt jest kontynuacją i pogłębieniem dotychczasowej współpracy pomiędzy Sivers Wireless, jednostką biznesową Sivers Semiconductors, a polskim pionierem systemów komunikacji satelitarnej.

Szwedzka firma uważa, że osiągnięcie to jest znaczącym krokiem naprzód w przygotowaniach Thorium Space do planowanego wdrożenia kosmicznego, którego celem jest uruchomienie tych zaawansowanych operacji satelitarnych.

„Thorium Space umacnia swoją pozycję w sektorze komunikacji satelitarnej, co podkreśla niedawno ogłoszona współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) nad przełomowym projektem HummingSAT, mającym na celu opracowanie satelitów telekomunikacyjnych na orbitę geostacjonarną (GEO), gdzie cyfrowo zdefiniowane payload'y Thorium odegrają kluczową rolę” — pisze Sivers w komunikacie. 

Sivers Semiconductors zwraca również uwagę, że Thorium Space zabezpieczyło znaczne fundusze od ESA na to przedsięwzięcie, z zobowiązaniem w wysokości 8 milionów euro na początkową fazę A / B i dodatkowe 25 milionów euro na kolejną fazę C / D / E.

Należy dodać, że zaawansowana technologia pasma Ka firmy Sivers, koncentrująca się na elektronicznym sterowaniu wiązką, jest kluczem do wydajnych systemów komunikacji satelitarnej. Technologia ta znacznie zmniejsza rozmiar, wagę i przestrzeń potrzebną dla satelitarnych urządzeń nadawczo-odbiorczych, które są kluczowe dla misji kosmicznych.

Zastępując mechanicznie sterowane anteny alternatywnymi rozwiązaniami elektronicznymi, Sivers zwiększa wydajność operacyjną i zmniejsza koszty konserwacji. Jak podkreśla firma, jest to szczególnie korzystne dla komunikacji satelitarnej, zapewniając niezawodne połączenia w trudnych warunkach kosmicznych. Rozwiązania te oferują ponadto lepszą wydajność szerokopasmową przy wysokiej wydajności i niskim zużyciu energii, dzięki czemu Sivers Wireless jest najlepszym wyborem dla kompaktowej, wydajnej i wydajnej telekomunikacji.

"Nasz dalszy wspólny rozwój z Thorium Space jest znaczącym krokiem w rozwoju geostacjonarnych satelitów telekomunikacyjnych” — powiedział Anders Storm, CEO Grupy Sivers Semiconductors, w komunikacie prasowym. "To partnerstwo reprezentuje potężną konwergencję innowacji i wiedzy specjalistycznej, wspólnie przesuwając granice technologii komunikacji satelitarnej”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2