reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wolfspeed
Biznes |

Wolfspeed rozszerza umowę na dostawę wafli SiC

Wolfspeed rozszerzył istniejącą długoterminową umowę na dostawę wafli z węglika krzemu z niewymienioną z nazwy globalną firmą półprzewodnikową. Wartość rozszerzonej umowy wynosi obecnie około 275 mln USD.

Rozszerzona umowa przewiduje, że Wolfspeed dostarczy firmie 150-milimetrowe wafle z węglika krzemu oraz wafle epitaksjalne.

"Jako światowy lider w produkcji wafli z węglika krzemu, Wolfspeed zajmuje wyjątkową pozycję, aby stać się kluczowym dostawcą wysokiej jakości i zaawansowanych materiałów z węglika krzemu na dużą skalę. Będziemy nadal ważnym partnerem dla producentów urządzeń zasilających, którzy potrzebują najwyższej jakości wafli z węglika krzemu do obsługi swoich klientów” — mówi dr Cengiz Balkas, SVP i GM materiałów dla Wolfspeed w komunikacie prasowym. "Nasze wspólne wysiłki pomagają sprostać szybko rozwijającym się możliwościom węglika krzemu i lepiej zaspokoić niespełniony popyt, który istnieje obecnie na rynku".

Zastosowanie rozwiązań zasilających opartych na węgliku krzemu szybko rośnie na wielu rynkach, w tym w przemyśle i pojazdach elektrycznych. Rozwiązania z węglika krzemu umożliwiają tworzenie mniejszych, lżejszych i bardziej opłacalnych konstrukcji, przetwarzając energię bardziej efektywnie, aby odblokować nowe zastosowania w elektryfikacji. Wolfspeed twierdzi, że ta umowa na dostawy umożliwi zastosowania węglika krzemu w szerokim zakresie branż, takich jak energia odnawialna i magazynowanie, pojazdy elektryczne, infrastruktura ładowania, zasilacze przemysłowe, napędy trakcyjne i napędy o zmiennej prędkości.

Wolfspeed rozszerza obecnie swoje zdolności produkcyjne w Stanach Zjednoczonych i planuje otworzyć nową, zautomatyzowaną fabrykę materiałów w Siler City w Północnej Karolinie jeszcze w tym roku, aby móc wytwarzać 200-milimetrowe wafle z węglika krzemu. Nowa fabryka materiałów zwiększy dziesięciokrotnie obecną zdolność produkcyjną materiałów Wolfspeed.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2