reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rimac
Biznes |

Rimac będzie produkował stacjonarne akumulatory magazynujące energię

Rimac Energy, będące nowym oddziałem chorwackiego producenta samochodów elektrycznych Rimac Technology, rozszerza produkcję o innowacyjny stacjonarny system magazynowania energii. Produkcja zostanie w pełni uruchomiona w 2025 roku.

O planach spółki poinformowała Agencja Reutera, w środę, 31 stycznia. 

„Naszym celem w pierwszym roku jest produkcja 300 megawatów na godzinę, a od 2026 roku ponad 1 gigawat na godzinę” — zdradziła w rozmowie z Agencją Reutera Karla Janes Mesaric, kierownik ds. rozwoju biznesu w firmie, podczas konferencji energetycznej w Sarajewie.

W skład Rimac Group wchodzi również Bugatti-Rimac JV, która produkuje elektryczny samochód sportowy Nevera i Bugatti Chiron, będące w 45% własnością Porsche AG; a także jednostka technologiczna, która dostarcza systemy akumulatorowe i komponenty układu napędowego innym producentom samochodów.

W styczniu Rimac rozszerzył również gwarancję na akumulator swojego hipersamochodu Nevera do 8 lat i nieograniczonej liczby kilometrów. Gwarancja daje właścicielom Nevera dodatkowe siedem lat gwarancji na zaawansowany, chłodzony cieczą akumulator o pojemności 120 kWh. Rimac twierdzi, że tą decyzją pokazuje, jakim zaufaniem daży swoją technologię akumulatorów, zaprojektowaną, skonstruowaną i wyprodukowaną w całości przez chorwacką firmę.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama