reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HARTING
Biznes |

Harting rozbudowuje się w Polsce

Od 2008 roku Harting Technology zainwestowało łącznie 30 mln euro w Polsce. Efektem najnowszej inwestycji było uroczyste otwarcie drugiej części hali produkcyjnej w podbydgoskim Osielsku, które odbyło się 24 stycznia.

Założona w 1945 roku w Niemczech firma specjalizuje się w produkcji złącz przemysłowych oraz wiązek elektrycznych dla rynku kolejowego. Zakład w Osielsku został otwarty w 2019 roku, jednak szybko okazało się, że jest on niewystarczający. Dzięki rozbudowie, zakład pod Bydgoszczą zyskał 1 000 m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowym i socjalnym oraz całą infrastrukturą.

„Jesteśmy dumni, że właściciele Hartinga bardzo ufają naszej polskiej drużynie i wierzą też w polski, rozwijający się rynek. Wielkim sukcesem jest to, że w Osielsku znajdzie się nie tylko regionalne centrum kompetencyjne, ale także miejsce pracy dla inżynierów z działu R&D, którzy będą pracować nad nowymi produktami w naszym portfolio” – powiedział Mariusz Matejczyk, dyrektor zarządzający Harting Polska.

Portal Rynek Kolejowy podał, że w rozbudowanym zakładzie w Osielsku pracuje teraz 31 osób. Będzie on odpowiedzialny zarówno za dostawy na rynek lokalny, jak i poza Polskę, wspierając możliwości globalne firmy Harting. Jako przykład wymieniono produkcję komponentów na rzecz holenderskiego producenta autobusów VDL.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2