reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vitesco Technologies GmbH
Przemysł elektroniczny |

Vitesco Technologies zainwestuje 188 mln euro w Czechach

Niemiecki producent nowoczesnych technologii napędowych i rozwiązań w zakresie elektryfikacji z siedzibą w Regensburgu zobowiązał się do 2027 roku zainwestować ponad 576 mln euro w Czechach. Teraz Vitesco Technologies ogłosiło w Ostrawie-Hrušovie projekt o wartości przekraczającej 188 mln euro.

W związku z nową inwestycją, pod koniec 2024 roku Vitesco Technologies zyska do swojej dyspozycji 38 000 m² powierzchni. Na początek zatrudnionych zostanie 150 pracowników, jednak z czasem, do 2027 roku zespół będzie składał się z 1 000 osób.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, linia produkcyjna zakładu będzie skoncentrowana na zaawansowanych komponentach elektronicznych wysokiego napięcia, niezbędnych do elektryfikacji układów napędowych w pojazdach zasilanych wyłącznie z akumulatorów.

„Nowe, najnowocześniejsze” centrum produkcyjne oraz automatyzowane centrum logistyczne w Ostrawie-Hrušovie zostaną uruchomione z końcem tego roku. Ruch ten ocenia się jako znaczący krok w kierunku zrównoważonej mobilności i transformacji czeskiego sektora motoryzacyjnego. 

Dopełnieniem tych działań będzie centrum badawczo-rozwojowe Vitesco Technologies w Ostrawie, zatrudniające prawie 300 pracowników.  

„Moim długoterminowym celem jest dostosowanie czeskiej gospodarki do trwającej transformacji gospodarczej. Dlatego musimy wspierać inwestycje w zaawansowane technologicznie projekty o wysokiej wartości dodanej, które nam w tym pomogą. Wierzę, że przyczyni się do tego rozszerzenie produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów do samochodów w Vitesco Technologies. Cieszę się z ich bliskiej współpracy z wieloma uczelniami technicznymi i instytucjami badawczymi, co sprzyja rozwojowi zaawansowanych technologii oraz edukacji technicznej naszych studentów, jak również z faktu, że są oni ważną częścią łańcucha dostaw technologii chipowych produkowanych w naszym kraju” — mówił Jozef Síkela, Minister Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, w komunikacie prasowym. 

Vitesco Technologies uważa, że nowa lokalizacja przyniesie również korzyści lokalnym firmom w ramach łańcucha dostaw. Przede wszystkim należy tu wspomnieć o onsemi Rožnov pod Radhoštěm, które będzie dostarczać kluczowe półprzewodniki na bazie węglika krzemu, w oparciu o już ogłoszone globalne partnerstwo o wartości 1,75 miliarda euro. 

Głównymi produktami nowego zakładu będą innowacyjne komponenty do pojazdów elektrycznych nowej generacji, zaopatrujące znanych europejskich producentów samochodów. Vitesco Technologies będzie koncentrować się na tworzeniu zaawansowanych systemów elektronicznych wysokiego napięcia specjalnie dla pojazdów elektrycznych zasilanych bateryjnie, wykorzystując zaawansowaną robotykę i automatyzację.

"Ten zaawansowany system elektroniki mocy, który łączy w sobie falownik, ładowarkę pokładową, moduł szybkiego ładowania i jednostkę dystrybucji energii, symbolizuje odejście w projektowaniu pojazdów od tradycyjnych silników spalinowych na rzecz modeli elektrycznych. Ten produkt, opracowany i zaprojektowany wyłącznie dla pojazdów elektrycznych, jest przykładem naszego zaangażowania w innowacje” — wyjaśnia Lukáš Rosůlek, szef Vitesco Technologies w Czechach, w komunikacie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2