reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

SatRev umacnia swoją pozycję w Omanie

Wrocławski start-up z branży kosmicznej zacieśnił współpracę z rządem Omanu, z którym wspólnie uruchomił spółkę joint venture pod nazwą Spazers. Jej celem będzie produkcją i wynoszenie w przestrzeń kosmiczną satelitów.

Utworzeniem spółki joint venture SatRev wyraźnie poszerza i ugruntowuje swoją pozycję w Omanie oraz na Bliskim Wschodzie. 

Jak podano w komunikacie prasowym, SatRev w partnerstwie z polską firmą Tuatara oraz ETCO SPACE (agencją rządową Omanu promującą innowacje) będzie, za pośrednictwem Spazers, świadczyć usługi produkcji satelitów, wystrzeliwania ich w kosmos, a także budować i obsługiwać stacje naziemne w Omanie i na Bliskim Wschodzie. Spazers będzie zajmowało się konstrukcją satelitów do różnych celów, w tym do komunikacji, obserwacji Ziemi i badań naukowych.

„W oparciu o pozytywną ocenę naszej dotychczasowej współpracy rząd Omanu chce ją kontynuować, to pokazuje jak potrzebny jest rozwój w tym zakresie, szczególnie z uwagi na narastające zagrożenia. Pogłębienie współpracy z Omanem jest dla SatRev kolejnym kamieniem milowym w rozwoju. Poszerzamy tym samym zakres działań i umacniamy naszą pozycję na bliskowschodnim rynku” – powiedział Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev.

Dzięki doświadczeniu SatRev, Spazers będzie oferował również wynoszenie satelitów na orbitę.  Założona spółka ma być́ centrum wzrostu ekosystemu kosmicznego w regionie świadcząc usługi na rzecz bliskowschodnich klientów rządowych i komercyjnych, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi z branży kosmicznej, wspierając innowacje opierając się na technologiach SatRev i Tuatara, czytamy w komunikacie. 

Jak dotąd SatRev wysłał na orbitę Ziemi 11 satelitów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1