reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels anh tuan
Przemysł elektroniczny |

Amerykańskie firmy rozważają inwestycję 8 mld USD w Wietnamie

Jeden z amerykańskich przedstawicieli rządowych ujawnił, że 15 firm przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji w Wietnamie, pod warunkiem spełnienia przez ich partnerów standardów w zakresie energii odnawialnej.

Według Bloomberga, komentarze te wygłosił Jose Fernandez, podsekretarz ds. wzrostu gospodarczego, energii i środowiska w Departamencie Stanu. Powiedział on, że 15 amerykańskich firm przygotowuje się do zainwestowania 8 mld USD, o ile spełnione zostaną warunki środowiskowe i regulacyjne.

"Są gotowi zainwestować nawet 8 miliardów USD" – powiedział Fernandez podczas briefingu prasowego w Hanoi. "Podjęły one zobowiązania wobec akcjonariuszy i klientów, że będą wykorzystywać wyłącznie energię odnawialną”.

Wietnam i inne kraje Azji Południowo-Wschodniej stają się coraz ważniejsze dla globalnych producentów, którzy chcą przenieść się z Chin i Tajwanu. W ubiegłym roku raport IDC przewidywał, że Azja Południowo-Wschodnia stanie się bardziej znaczącym graczem na rynku montażu i testowania półprzewodników, szczególnie Malezja i Wietnam. Prognozowano, że do 2027 r. Azja Południowo-Wschodnia może stanowić 10% globalnego rynku, podczas gdy udział Tajwanu spadnie do 47% z 51% w 2022 r.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firmy takie jak Shunsin, Intel, Amkor, Murata i Foxconn zainwestowały w zakłady w Wietnamie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2