reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon uruchamia centrum innowacji we współpracy z Anker

Niemiecka firma Infineon i chiński Anker Innovations otworzyły nowe laboratorium badawczo-rozwojowe w Shenzhen. Jego zadaniem będzie prowadzenie badań nad rozwiązaniami szybkiego ładowania w oparciu o rodzinę kontrolerów Hybrid Flyback (HFB) firmy Infineon.

Zapotrzebowanie na szybsze rozwiązania ładowania rośnie ze względu na rosnące wykorzystanie urządzeń mobilnych, laptopów, pojazdów elektrycznych i innych urządzeń zasilanych bateryjnie. Firma Anker wprowadziła już na rynek kilka produktów, takich jak szybka ładowarka 100W+ zasilana przez CoolGaN firmy Infineon, dostępna od 2022 roku.

Obie firmy poświęciły dwa lata na przygotowanie nowego ośrodka badawczego, dzięki któremu zamierzają skrócić cykl aplikacji i przyspieszyć czas wprowadzania na rynek przyszłych produktów. Oprócz rozwiązań w zakresie ładowania, laboratorium skupi się również na zastosowaniach konsumenckich, napędzanych przez doświadczenie Infineon w zakresie materiałów o szerokim paśmie przenoszenia, takich jak azotek galu (GaN).

"Anker jest ważnym klientem Infineonu" – powiedział Christian Burrer, wiceprezes ds. systemów i marketingu aplikacji w dziale systemów zasilania i czujników w Infineon Technologies. "Rozpoczęliśmy już silną współpracę w dziedzinie ładowania, z rozwiązaniami produktowymi i systemowymi obejmującymi kilka linii produktów Infineon. W dziedzinie ładowania PD zapewniamy naszym klientom kompleksowe portfolio produktów, w tym najnowocześniejsze kontrolery mocy, najwyższej klasy zasilacze impulsowe, wiodące krzemowe tranzystory MOSFET i GaN oraz wiele innych".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama