reklama
© Northvolt
Biznes |

Northvolt po raz kolejny stawia na Gdańsk

Northvolt, producent ogniw i systemуw bateryjnych wytwarzanych w sposуb zrуwnoważony dla środowiska, podjął decyzję o utworzeniu w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT.

Szwedzka firma podaje w komunikacie prasowym, że szybko się rozwija i aktualnie zatrudnia 5 500 pracownikуw. Podkreśla też, że w dającej się przewidzieć przyszłości znaczna część ekspansji i wzrostu zatrudnienia będzie miała miejsce w Europie, gdzie produkowane są już ogniwa bateryjne w pierwszej gigafabryce w Szwecji, pracuje również nad budową kolejnego zakładu produkcyjnego o podobnej skali w Niemczech. Northvolt przygotowuje się również do realizacji inwestycji w Kanadzie.

„Z ogromną satysfakcją ogłaszam kolejny krok milowy w rozwoju działalności Northvolt w Polsce. Dotychczasowe doświadczenia związane z funkcjonowaniem firmy w Gdańsku udowodniły, że jest to dobre miejsce do inwestowania, przede wszystkim dzięki możliwości zatrudnienia utalentowanych i zaangażowanych pracownikуw, którzy mieszkają w regionie” – mówi Robert Chryc-Gawrychowski, prezes polskiej spółki Northvolt, w komunikacie prasowym.

Firma podaje, że jej Centrum Skalowania Biznesu (Northvolt Global Scaling Services) jest odpowiedzią na szybkie tempo wzrostu oraz na potrzebę poszukiwania zrównoważonych rozwiązań zapewniających rozwój i efektywność firmy.

„Szybki rozwój Northvoltu w naszym regionie świadczy o stworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla światowego biznesu z różnych branż. Doceniam, że dzięki rozbudowie obecnych operacji Northvolt o nowoczesne centrum R&D i SSC Pomorze stanie się jeszcze ważniejszą lokalizacją na globalnej mapie naszego inwestora” — zaznacza Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Nowe centrum ma wspierać całą firmę Northvolt w takich obszarach, jak: finanse i księgowość, zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi IT oraz HR, co ma zapewnić sprawne funkcjonowanie oraz zrównoważony rozwój.

„Nasze ambicje związane z Northvolt Global Scaling Services wykraczają daleko poza standardy Centrum Usług Wspólnych. Będziemy odgrywać kluczową rolę w realizacji aspiracji rozwojowych Northvolt. Staniemy się centrum tworzenia wartości dzięki wydajnemu świadczeniu usług i najnowocześniejszemu zarządzaniu procesami” – dodaje Alexander Streif, wiceprezes ds. doskonałości łańcucha dostaw i skalowania biznesu w Northvolt, w komunikacie.

Northvolt podaje, że rekrutacja do Centrum Skalowania Biznesu już się rozpoczęła, a do końca 2024 roku ma zostać zatrudnionych około 90 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2