reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics
Przemysł elektroniczny |

LG otwiera pierwszą w USA fabrykę zaawansowanych ładowarek do samochodów elektrycznych

Fabryka w Teksasie umocni pozycję firmy jako zaufanego dostawcy rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak podaje portal LG News, Firma LG Electronics rozbudowała swoją infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych (EV), otwierając pierwszą fabrykę ładowarek EV w Stanach Zjednoczonych. Nowy obiekt o powierzchni 5500 metrów kwadratowych, zlokalizowany w Fort Worth w Teksasie, skupi się na dostarczaniu ładowarek na rynek północnoamerykański. Oczekuje się, że rocznie będzie produkować 10 tysięcy ładowarek.

Fabryka jest pierwszym zakładem produkcyjnym ładowarek do pojazdów elektrycznych LG poza Koreą Południową.
Firma LG zdecydowała się zbudować amerykańską fabrykę ładowarek EV w Teksasie z wielu strategicznych powodów, takich jak możliwość wykorzystania istniejących obiektów. Stan ten ma również bardzo dobre sieci logistyczne i transportowe, a ponadto swoje siedziby mają tam duże firmy z różnych branż, od produkcji samochodów po finanse.

W 2023 roku, ogłaszając przyszłą wizję firmy, prezes LG William Cho stwierdził, że elektryfikacja będzie głównym czynnikiem prowadzącym do szybkiego wzrostu w średnim i długim okresie. Wejście LG na amerykański rynek ładowania pojazdów elektrycznych pozwoli firmie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie lokalne. 

Firma LG rozpoczęła w fabryce w Teksasie montaż ładowarek 11 kW, a w pierwszej połowie roku uruchomi również produkcję szybkich ładowarek 175 kW. W 2024 roku LG planuje również wprowadzenie bardzo szybkiej ładowarki o mocy 350 kW. Zwiększy to możliwości ładowania pojazdów elektrycznych i pozwoli sprostać różnym potrzebom klientów, zwłaszcza tych działających w obszarach takich jak podróże komercyjne i transport dalekobieżny.

Według Roland Berger, globalnej firmy świadczącej usługi konsultingowe w zakresie zarządzania, do 2030 roku globalny rynek ładowania pojazdów elektrycznych ma wzrosnąć do 186 miliardów dolarów. Rozwój rynku napędzany jest przez kilka czynników, w tym ciągłe wdrażanie przepisów mających na celu ochronę środowiska oraz nieustanny postęp elektryfikacji pojazdów.

„Zakładając fabrykę ładowarek do pojazdów elektrycznych w Teksasie, będziemy w stanie aktywnie reagować na szybko rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych. LG dąży do zapewnienia bezkompromisowej jakości i będzie oferować klientom niezawodne rozwiązania do pojazdów elektrycznych, które łączą wydajne ładowarki z zaawansowanymi systemami sterowania” powiedział Ik-hwan Jang, prezes LG Business Solutions Company.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2