reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Epec
Przemysł elektroniczny |

Firma Epec z grupy Ponsse otwiera odpowiedzialną i inteligentną fabrykę

Nowa inteligentna fabryka elektroniki Epec Oy w Finlandii stawia sobie za cel neutralność pod względem emisji CO2 i wykorzystuje odpowiedzialne procesy produkcyjne.

Nowa fabryka Epec w Seinäjoki w Finlandii produkuje m.in. jednostki sterujące, wyświetlacze, czujniki, jednostki dystrybucji zasilania i jednostki telematyczne na potrzeby różnych mobilnych maszyn roboczych i pojazdów użytkowych. Ponadto Epec projektuje i rozwija systemy i oprogramowanie na potrzeby producentów maszyn.

Jak podaje Epec w swoim ogłoszeniu prasowym, fabryka jest znaczącą inwestycją dla Epec i jest zgodna z celami rozwoju firmy i jej zobowiązaniami w zakresie odpowiedzialnego rozwoju. Dyrektor zarządzający Epec, Jyri Kylä-Kaila, wyjaśnia: "Cele związane z odpowiedzialnością popychają również transformację technologiczną w sektorze maszyn mobilnych i pojazdów użytkowych. Transformacja technologiczna przyspiesza cyfryzację i elektryfikację maszyn mobilnych i pojazdów. Produkty Epec odgrywają kluczową rolę w rozwoju bardziej odpowiedzialnych maszyn mobilnych i pojazdów użytkowych. Oferują rozwiązania do integracji systemów elektronicznych i systemów sterowania, optymalizują wydajność maszyn i promują produktywność, jednocześnie zmniejszając emisje. Nasze produkty umożliwiają przejście na bezemisyjne maszyny robocze. Fabryka oferuje nam znaczącą szansę na rozwój i dalszy sukces naszych klientów".

"Jesteśmy naprawdę podekscytowani nową fabryką Epec. Szybki rozwój technologii i rosnące wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju dają Epec doskonałą okazję do wniesienia wkładu w technologię mającą na celu zerową emisję. Wizją Ponsse jest bycie pożądanym partnerem w dziedzinie odpowiedzialnego leśnictwa, co zobowiązuje nas do prowadzenia odważnych prac rozwojowych również z perspektywy ochrony środowiska. Ponsse dąży do bardziej przyjaznych dla klimatu i środowiska rozwiązań w zakresie rozwoju produktów i usług. Fabryka w Seinäjoki jest konkretnym krokiem w tym kierunku, zarówno pod względem oferty produktowej, jak i codziennych operacji. Epec wspiera rozwój technologiczny Ponsse i przyczynia się do naszego przyszłego wzrostu" - mówi Juho Nummela, prezes i dyrektor generalny Ponsse Plc.

Jak podaje Epec, ESF1 dąży do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla podczas pracy i wykorzystuje zrównoważone procesy produkcyjne. Fabryka o powierzchni 8 500 m2 wykorzystuje energooszczędne rozwiązania, w tym wytwarzanie energii elektrycznej z ponad 600 paneli słonecznych (210 MWh/rok) i system geotermalny. Odzyskiwanie ciepła odbywa się za pomocą wydajnych igiełkowych wymienników ciepła, a zapotrzebowanie na energię chłodniczą jest znacznie zmniejszone dzięki aluminiowej kratce w ścianie biura. Cała energia elektryczna i cieplna pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Epec przeniósł swoją siedzibę i produkcję do nowej siedziby pod koniec 2023 r., a otwarcie fabryki nastąpiło 18 stycznia 2024 r.

Epec Oy jest dostawcą systemów specjalizującym się w zaawansowanej elektryce/elektronice

Ponsse Plc jest firmą specjalizującą się w sprzedaży, produkcji, serwisie i technologii maszyn dla przemysłu leśnego 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1