reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sccanoo
Przemysł elektroniczny |

Liczniki rowerowe we Wrocławiu - czym są i gdzie się znajdują?

Projekt ma na celu precyzyjną analizę ruchu rowerowego w mieście

Jak podaje portal SmartCity Wrocław, Od 1 stycznia 2024r. Miasto Wrocław uruchomiło usługę automatycznego zliczania rowerzystów. Działanie to ma być wynikiem dwóch projektów pilotażowych przeprowadzonych w ramach CityLab Wrocław na potrzeby Biura Zrównoważonej Mobilności, w których wzięły udział firmy dostarczające tego typu rozwiązania.

– Przeprowadzone przez nas w ramach CityLab Wrocław projekty pilotażowe udowodniły, że nowe technologie mogą usprawnić proces monitorowania ruchu rowerowego, a uruchomienie na stałe usługi automatycznego zliczania rowerzystów niewątpliwie przyczyni się do lepszego zarządzania infrastrukturą rowerową w mieście – powiedział Robert Bednarski Dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Sccanoo CAM, czyli specjalna kamera rejestrująca różne zdarzenia na skrzyżowaniach została umieszczona na skrzyżowaniu ul. Grodzkiej i wjazdu na Most Uniwersytecki. Za jej pomocą mierzony jest ruch rowerowy z uwzględnieniem  rozróżnienia rejestrowanych pojazdów ze względu na rodzaj, tj. osoby poruszające się na hulajnogach, rowerach, czy dostawców jedzenia.

Na swoim profilu LinkedIn firma Inpeak wyjaśnia, że technologia SCCANOO.PIR wykorzystuje zaawansowaną technologię detekcji ruchu w postaci technologii podczerwieni, aby dokładnie zliczać pieszych i rowerzystów przechodzących obok czujnika.

Partnerem SCCANOO we Wrocławiu jest Gall-ICM Skoda Wrocław

Dzięki danym zebranym za pomocą liczników można sprawdzać na bieżąco, czy realizowane działania przyczyniają się do tego, że obywatele Wrocławia przesiadają się na rowery. Takie informacje są potrzebne zarówno przy planowaniu i realizowaniu nowych inwestycji rowerowych, jak również przy organizacji akcji promujących i popularyzujących jazdę rowerem.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2