reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Noctiluca
Przemysł elektroniczny |

Noctiluca złożyła europejski wniosek patentowy

Toruńska spółka poinformowała we wtorek, 23 stycznia, o zgłoszeniu kolejnego wniosku patentowego na emitery OLED najnowszej, autorskiej, piątej generacji opartej na sensybilizowanym fosforescencją TADF (PST). Noctiluca swoim zgłoszeniem chce uzyskać ochronę patentową w ponad 40-tu krajach europejskich.

Europejskie zgłoszenie patentowe posłuży Noctiluce jako podstawa do rozszerzenia ochrony na ten wynalazek w kolejnych krajach wybranych na podstawie listy krajów producenckich OLED, jak również krajów w których teraz, bądź w ciągu najbliższych 10 latach spodziewany jest największy popyt na wyświetlacze OLED. 

Toruńska spółka poinformowała w raporcie, że złożyła 23 stycznia europejskie zgłoszenie patentowe, na podstawie którego ubiega się o ochronę prawną dla swojego wynalazku pn. "An organic boron compound, an organic light emitting diode comprising the organic boron compound, a use of the diode, and a consumer product" o numerze EP24153315.7. Jak podkreślono, przedmiotem zgłoszenia patentowego są autorskie emitery OLED najnowszej, opracowywanej przez spółkę, piątej generacji opartej na sensybilizowanym fosforescencją TADF (PST).

„Spółka realizuje prace nad autorskimi emiterami piątej generacji opartej na sensybilizowanym fosforescencją TADF (PST) i sensybilizowanej fosforescencją fluorescencji (PSF). TADF coraz częściej łączony jest z nie tylko z emiterami pierwszej generacji (aby powstała czwarta generacja), ale także z emiterami drugiej, co pozwala na zmniejszenie gęstości ładunków w warstwie i znacznie spowalnia jej degradację, poprawiając lifetime” — napisano w raporcie. 

Noctiluca zakłada, że korzyści z wprowadzenia PST i PSF (nazywanej piątą generacją), czyli znacznego wydłużenia czasu życia niebieskich pikseli przy wyższej niż dzisiejsza wydajności świetlnej, mogą okazać się znacznie większe niż dla trzeciej i czwartej generacji emiterów.

Jak wynika z raportu, zgłoszenie patentowe zostało złożone z zamiarem uzyskania ochrony patentowej w kilku krajach europejskich (m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Francja). Europejskie zgłoszenie patentowe otwiera drogę do objęcia wynalazku w kolejnych istotnych dla spółki krajach. Noctiluca zdecydowała bowiem o jak najszybszym wystąpieniu o priorytetową ochronę na kluczowych dla niej rynkach, tj. Korei, Japonii, Chin, Tajwanu, i USA.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1