reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon i GF przedłużają długoterminową umowę

Firmy Infineon i GlobalFoundries podpisały nową wieloletnią umowę na dostawę 40nm mikrokontrolerów samochodowych Infineon.

Umowa obejmuje mikrokontrolery samochodowe Infineon Aurix TC3x, a także rozwiązania w zakresie zarządzania energią i łączności. Dodatkowe moce produkcyjne przyczynią się do zapewnienia wzrostu działalności firmy Infineon w latach 2024-2030.

Infineon i GF współpracują od 2013 roku w zakresie rozwoju zróżnicowanych technologii i produktów półprzewodnikowych dla motoryzacji, przemysłu i bezpieczeństwa. Najważniejszym elementem tej współpracy jest technologia wysoce niezawodnej wbudowanej pamięci nieulotnej (eNVM).

"Dzięki tej długoterminowej umowie Infineon jeszcze bardziej zwiększy dostawy rozwiązań półprzewodnikowych, które napędzają dekarbonizację i cyfryzację" – mówi dr Rutger Wijburg, dyrektor operacyjny Infineon, w komunikacie prasowym. "Ponieważ popyt na aplikacje motoryzacyjne nadal rośnie, naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości mikrokontrolerów z ulepszoną łącznością oraz zaawansowanym bezpieczeństwem i ochroną. Nasze mikrokontrolery AURIX są kluczowym składnikiem niezawodnej elektroniki, w miarę jak zmierzamy w kierunku świata z całkowicie elektrycznymi, w pełni połączonymi, zorientowanymi na użytkownika, autonomicznymi samochodami”.

"Dzisiejsze ogłoszenie zabezpiecza Infineon jako kluczowego długoterminowego klienta w wielu regionach geograficznych, a zwłaszcza w Europie, gdzie przemysł motoryzacyjny w istotny sposób przyczynia się do innowacji i wzrostu gospodarczego. Podkreśla to kluczowe znaczenie globalnego zasięgu produkcji, który umożliwia nam współpracę z naszymi klientami w celu zaspokojenia ich potrzeb w zakresie mocy produkcyjnych tam, gdzie ich potrzebują" – dodaje Niels Anderskouv, Chief Business Officer w GF. "Nasza współpraca z Infineonem zapewnia zróżnicowanie oraz innowacje w branży motoryzacyjnej na dwóch kontynentach, na dodatek ta długoterminowa umowa zapewnia Infineonowi dodatkową produkcję dla bardziej odpornego łańcucha dostaw".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1