reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Biznes |

Samsung wprowadza AI do smartfonów Galaxy

Samsung zaprezentował swoją coroczną aktualizację smartfonów Galaxy, podczas której wyraźnie poszedł "na całość" w zakresie sztucznej inteligencji.

Koreańska firma zaprezentowała właśnie nowe smartfony S24, S24+ i S24 Ultra, które trafią do sprzedaży 31 stycznia. Jak można się spodziewać, modele te prezentują szereg funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które, jak twierdzi Samsung, zwiastują "nową erę urządzeń mobilnych".

Funkcje te obejmują narzędzie do tłumaczenia w czasie rzeczywistym połączeń głosowych i SMS-ów, Chat Assist sugerujące odpowiedni ton wiadomości oraz narzędzia do transkrypcji rozmów. Seria S24 będzie jedną z pierwszych, które zostaną wyposażone w funkcję Google Circle to Search. Umożliwia ona podświetlenie czegoś w aparacie, a następnie uruchomienie wyszukiwania w sieci na tej podstawie.

Podstawą tych postępów jest umowa Samsunga na wdrożenie platformy Google Vertex AI, a także technologii dyfuzji tekstu na obraz Imagen 2 i modelu Gemini Ultra do bardzo złożonych zadań. Seria S24 będzie również wykorzystywać Gemini Nano, urządzenie LLM dostarczane jako część systemu operacyjnego Android 14.

"Google i Samsung od dawna podzielają głęboko zakorzenione wartości dotyczące kwestii uczynienia technologii bardziej pomocną i dostępną dla wszystkich. Cieszymy się, że seria Galaxy S24 jest pierwszym smartfonem wyposażonym w Gemini Pro i Imagen 2 na Vertex AI" – powiedział Janghyun Yoon, Corporate EVP i szef Software Office of Mobile eXperience Business w Samsung Electronics. "Po miesiącach rygorystycznych testów i oceny konkurencyjności, zespoły Google Cloud i Samsung współpracowały, aby zapewnić najlepsze wrażenia ze sztucznej inteligencji oparte na Gemini w Galaxy".

Samsung i inni producenci OEM wyraźnie pokładają nadzieję w sztucznej inteligencji, która miałaby zapoczątkować odwrócenie fortuny na rynku smartfonów. Sprzedaż w pierwszej połowie 2023 r. spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat dzięki połączeniu globalnej niepewności gospodarczej oraz wyraźnego braku innowacji. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama