reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fujifilm
Biznes |

Fujifilm inwestuje w rozwój

Fujifilm Corporation poinformowało, że planuje zainwestować około 6 miliardów JPY, czyli 37 milionów EUR, w zakład w Kumamoto, by dalej rozwijać swoją działalność związaną z materiałami elektronicznymi.

Fujifilm Electronic Materials (FFEM) – główna spółka prowadząca działalność Fujifilm w zakresie materiałów elektronicznych – przede wszystkim uruchomi zakład produkcyjny materiałów do filtrów kolorów stosowanych w czujnikach obrazu w zakładzie produkcyjnym swojej spółki zależnej Fujifilm Material Manufacturing (FFMT Kyushu) w Kyushu. Oczekuje się, że zakład ten rozpocznie działalność wiosną 2025 roku.

Wraz z niedawnym rozwojem zastosowań czujników obrazu w samochodach i urządzeniach zabezpieczających, prognozuje się, że rynek czujników obrazu będzie rósł w tempie 7% rocznie, Fujifilm natomiast chce być częścią tego wzrostu.

Fujifilm produkuje materiały filtrów kolorów do czujników obrazu w Shizuoka w Japonii, a także w Hsinchu na Tajwanie. Firma buduje również nowy zakład produkcji materiałów do filtrów kolorów w Pyeongtaek w Korei Południowej, zwiększając tym samym liczbę swoich zakładów produkcyjnych.

FFEM uruchamia swój najnowszy zakład produkcyjny w FFMT Kyushu, aby zwiększyć swoje moce produkcyjne w zakresie materiałów do filtrów kolorów stosowanych w czujnikach obrazu. Obiekt będzie wyposażony w clean room i "najnowocześniejszy sprzęt do oceny jakości", co pozwoli stworzyć solidną strukturę zapewniania jakości. Struktura produkcji oraz sposób zapewniania jakości będą na tym samym poziomie, co zakład w Shizuoka.

Fujifilm wyjaśnia dalej, że stworzy globalną strukturę produkcyjną z czterema zakładami. Taka struktura umożliwi firmie zapewnienie stabilnej produkcji i dystrybucji materiałów do filtrów kolorów dla czujników obrazu.

Ponadto do końca stycznia 2024 r. FFMT Kyushu ma rozpocząć pełną działalność nowego zakładu produkcyjnego dla zawiesin CMP, podstawowego materiału w produkcji półprzewodników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2