reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn ma nowego partnera w Indiach

Tajwański gigant elektroniczny, Foxconn, rozpoczął współpracę z indyjską firmą technologiczną HCL Group. Nowe partnerstwo ma na celu budowę zakładu montażu i testowania półprzewodników w Indiach.

Firmy zamierzają rozpocząć w Indiach działalność w zakresie outsourcingu montażu i testowania (OSAT). Być może nie każdy wie, ale zakład OSAT zajmuje się pakowaniem, montażem i testowaniem wafli krzemowych produkowanych przez firmy foundry, przekształcając je w gotowe chipy półprzewodnikowe.

W zgłoszeniu regulacyjnym Foxconn oświadczył, że jego indyjska spółka zależna będzie miała 40% udziałów w nowej spółce joint venture i że zainwestuje 37,2 mln USD, aby tak się faktycznie stało. HCL nie ujawnił jednak, jak wskazał Reuters, swojego wkładu finansowego w JV.

"Poprzez tę inwestycję partnerzy dążą do zbudowania ekosystemu i wspierania odporności łańcucha dostaw dla przemysłu krajowego" – napisał Foxconn w oświadczeniu, jak donosi Agencja Reutera.

Wciąż jednak pozostaje kilka pytań bez odpowiedzi. Nie wiadomo bowiem, gdzie dokładnie w Indiach miałby mieścić się planowany zakład OSAT, a także kiedy by rozpoczęto i zakończono budowę. 

Zapewne nie bez znaczenia pozostaje fakt, że tajwański gigant elektroniczny jest już zaangażowany w inny projekt półprzewodników w Indiach, czyli kolejny potencjalny zakład produkcyjny.

Partnerstwo Foxconn z indyjskim konglomeratem Vedanta, które miało zaowocować spółką joint venture produkującą chipy o wartości 19,5 mld USD, upadło latem 2023 roku. Od tego czasu Foxconn pracuje nad aplikacjami w ramach indyjskiego programu Modified Programme for Semiconductors and Display Fab Ecosystem, inicjatywy o wartości 10 mld USD, która zapewnia zachęty w wysokości do 50% nakładów inwestycyjnych na projekty produkcji półprzewodników i wyświetlaczy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2