reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Synopsys
Biznes |

Synopsys przejmie Ansys za 35 mld USD

Synopsys i Ansys zawarły ostateczną umowę, na mocy której Synopsys przejmie Ansys za kwotę 35 mld USD.

Akcjonariusze Ansys otrzymają 197 USD w gotówce i 0,345 akcji zwykłych Synopsys za każdą posiadaną akcję Ansys, co daje łączną wartość przedsiębiorstwa w wysokości około 35 mld USD.

Przejęcie połączy automatyzację projektowania elektroniki półprzewodnikowej (EDA) Synopsys z portfolio symulacji i analiz Ansys oraz stworzy nową siłę w rozwiązaniach do projektowania krzem-systemy.

"Megatrendy sztucznej inteligencji, proliferacji krzemu i systemów definiowanych programowo wymagają większej wydajności obliczeniowej i efektywności w obliczu rosnącej, systemowej złożoności. Połączenie wiodących w branży rozwiązań EDA Synopsys ze światowej klasy możliwościami symulacji i analizy Ansys umożliwi nam dostarczenie holistycznego, wydajnego i płynnie zintegrowanego podejścia do innowacji, aby pomóc zmaksymalizować możliwości zespołów badawczo-rozwojowych w wielu branżach" – powiedział Sassine Ghazi, prezes i dyrektor generalny Synopsys, w komunikacie prasowym.

Połączona firma spodziewa się osiągnąć około 400 mln USD synergii kosztowych do trzeciego roku po zamknięciu i około 400 mln USD synergii przychodowych do czwartego roku po zamknięciu, wzrastając do ponad około 1 mld USD rocznie w dłuższej perspektywie.

Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2025 r., z zastrzeżeniem zatwierdzenia przez akcjonariuszy Ansys, otrzymania wymaganych zgód organów regulacyjnych oraz spełnienia wszelkich innych standardowych warunków zamknięcia.

"Od ponad 50 lat Ansys umożliwia klientom projektowanie, opracowywanie i dostarczanie najnowocześniejszych produktów, które są ograniczone jedynie wyobraźnią. Łącząc siły z Synopsys, wzmocnimy nasze wspólne wysiłki na rzecz napędzania nowych poziomów innowacyjności klientów" – dodaje Ajei Gopal, prezes i dyrektor generalny Ansys. "Połączona firma przyspieszy rozwój naszego wspólnego portfolio i zapewni wyższy poziom innowacji, co przyniesie korzyści dotychczasowym klientom Ansys. Jestem dumny ze wszystkiego, co nasi pracownicy robią każdego dnia, aby Ansys i nasi klienci odnieśli sukces i nie mogę się doczekać, aż połączona firma osiągnie jeszcze większe wyżyny w tym kolejnym rozdziale".

Synopsys ma ponad 35 lat doświadczenia i wiele oddziałów zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie (m.in. Kanada, USA, Meksyk, Chile, Chiny, Korea Południowa, Indie, Wietnam, Japonia), w tym w wielu krajach europejskich – m.in. w Amernii, Belgii, Niemczech, Francji, Szwecji i w Polsce. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2