reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SDS Optic
Biznes |

Ekspansja SDS Optic w USA

Lubelska spółka poinformowała we wtorek, 16 stycznia, o rozpoczęciu pracy nowego centrum R&D w Stanych Zjednoczonych.

Spółka zależna SDS Optic — SDS Optic Inc. podpisała umowę z BioLabs Philadelphia LLC na wynajem przestrzeni biurowej i laboratoryjnej. Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, BioLabs zaoferował SDS Optic Inc. m.in. elastyczne warunki najmu, kompleksowe wyposażenie, usługi wsparcia operacyjnego podczas prowadzenia prac eksperymentalnych. 

Nowe centrum SDS Optic znajduje się w centralnej części Filadelfii, tuż przy historycznym Liberty Bell Center oraz Independence Hall, gdzie — jak podkreśla SDS Optic — opracowywano i uchwalono Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych. 

Należy zaznaczyć, że w ciągu ostatnich miesięcy SDS Optic Inc. dopełniło wszelkich niezbędnych rejestracji w instytucjach publicznych i finansowych USA, które były wymagane do rozpoczęcia prowadzenia działalności.

Lubelska spółka nie ma zamiaru teraz zwalniać tempa, już rozpoczęła w USA procesy rekrutacyjne, które zmierzają do zatrudnienia pracowników badawczo-rozwojowych. SDS Optic poinformowało również, że podpisało już kontrakt pracowniczy (tzw. Employment Offer Letter Agreement), w ramach którego w dniu 22 stycznia 2024 r. pracę w amerykańskim oddziale polskiej spółki rozpocznie Principal Investigator. Zadaniem tej osoby będzie codzienna koordynacja funkcjonowania Centrum R&D USA oraz bezpośrednie kierowanie pracami zespołu realizującego prace badawczo-rozwojowe z zakresu biologii molekularnej w celu opracowania kolejnych zastosowań technologii inPROBE. 

„To ekscytujący moment i nowe możliwości dla zespołu R&D i całej spółki SDS Optic. Liczymy na dalszy rozwój naszej technologii i jej wykorzystanie w kolejnych obszarach diagnostycznych. Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego poprzez dodatkowe kompetencje jakie przyniosą ze sobą nowi członkowie centrum R&D w USA pozwolą na wymianę doświadczeń pomiędzy grupami pracującymi po obu stronach oceanu, co przyczyni się do wprowadzania ciekawych rozwiązań podczas realizacji zaplanowanych prac badawczych” — podsumowała dr hab. n. med. inż. Magdalena Staniszewska, prof. KUL - Dyrektor R&D SDS Optic S.A., w komunikacie prasowym.

Spółka wyjaśnia, że BioLabs Philadelphia to nowoczesne laboratoria oraz pomieszczenia biurowe podzielone na wygodne i praktyczne stanowiska pracy, a cała dostępna infrastruktura gwarantuje kompleksowe wsparcie w ekosystemie najlepszych firm biotechnologicznych regionu: począwszy od pojedynczego stanowiska pracy, przez prywatne laboratoria i sale, a także świadczenie usług dodatkowych. 

Ekspansja w USA polskiej spółki nie powinna budzić ogromnego zaskoczenia, gdyż SDS Optic zapowiadało otwarcie centrum B+R w Stanach Zjednoczonych już od jakiegoś czasu. Jest to więc nie tylko realizacja kamienia milowego, ale również krok na przód w procesie komercjalizacji technologii inPROBE, w co również zaangażowane jest Clarfield International z Nowego Yorku. 

„Firma w Stanach Zjednoczonych stworzy kolejny solidny punkt styku potencjalnych partnerów z marką SDS Optic, zwiększy wiarygodność Spółki za oceanem i pozwoli łatwiej nawiązywać relacje z dużymi korporacjami na miejscu. Umiejscowienie naszego laboratorium tuż przy Independence Hall gdzie tak naprawdę powstały Stany Zjednoczone jakie dzisiaj znamy jest dla nas również bardzo wymowne i jesteśmy bardzo optymistyczni co do rozwoju SDS Optic w USA” — powiedział Mateusz Sagan, Dyrektor Operacyjny i ds. Rozwoju Biznesu SDS Optic S.A.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1