reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© smic
Przemysł elektroniczny |

Chiny mogą podwoić swoje moce produkcyjne

Według nowego badania branżowego, Chiny przygotowują się do zwiększenia swoich mocy produkcyjnych w zakresie chipów. Możliwe jest nawet ich podwojenie przed końcem dekady.

Bloomberg donosi o badaniu przeprowadzonym przez Barclays, według którego produkcja w Chinach ma wzrosnąć ponad dwukrotnie w ciągu najbliższych od pięciu do siedmiu lat. W badaniu przeanalizowano 48 chińskich producentów chipów i stwierdzono, że 60% planowanych dodatkowych mocy produkcyjnych może zostać uruchomionych w ciągu trzech lat.

TrendForce wyliczył, że Chiny mają obecnie 44 fabryki wafli, z czego 25 to fabryki 12-calowe, 4 to fabryki 6-calowe, a 15 to fabryki/linie 8-calowych wafli. Dodatkowo w budowie są obecnie kolejne 22 duże fabryki wafli. Według analityków, lokalne firmy, takie jak SMIC, Nexchip, CXMT i Silan, planują zbudować 10 kolejnych fabryk wafli do końca 2024 roku, aby ich łączna liczba wzrosła do 32.

Przeprowadzona analiza wskazuje, że nowe moce produkcyjne będą raczej wytwarzać dojrzałe półprzewodniki (28 nm i więcej) niż zaawansowane chipy. Niemniej jednak produkty te są wciąż szeroko stosowane w urządzeniach gospodarstwa domowego i systemach motoryzacyjnych. TrendForce przewiduje, że globalny stosunek dojrzałych (>28nm) do zaawansowanych (<16nm) procesów wyniesie 7:3 do 2027 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1