reklama
reklama
reklama
© Rec Solar
Biznes |

Ekspansja Elkem w Norwegii

Założone w 1904 roku w Oslo Elkem ASA podpisało umowę nabycia REC Solar Norway AS od REC Solar Holdings AS, spółki zależnej Reliance Industries. Transakcja ta zapewni Elkem kontrolę nad obszarami przemysłowymi i zakładami w Norwegii, w tym obszarami sąsiadującymi z działalnością Elkem w Fiskaa w Kristiansand.

"Dzięki tej umowie Elkem zapewnia sobie kontrolę nad obszarami przemysłowymi i zakładami w Kristiansand i Herøya. Da nam to możliwość uzyskania lokalnych synergii i dalszego rozwoju zakładu Fiskaa. Transakcja zapewni również dostęp do atrakcyjnych obiektów umożliwiających testowanie i optymalizację produktów oraz ekologicznych procesów produkcyjnych w pobliżu naszego centrum badawczego w Kristiansand" – mówi Håvard Moe, starszy wiceprezes Elkem ds. technologii, w komunikacie prasowym.

Elkem pisze, że planuje wykorzystać te obszary do poszukiwania nowych możliwości oraz wspierania tych istniejących, zamiast ponownego uruchamiania poprzedniego modelu biznesowego REC Solar Norway. Transakcja nie wpłynie na proces redukcji zatrudnienia rozpoczęty przez REC Solar Norway.

Przejęcie podlega niezbędnym zatwierdzeniom, w tym przez Norweski Urząd Ochrony Konkurencji.

Elkem jest jednym z wiodących światowych dostawców zaawansowanych materiałów na bazie krzemu. Norweska firma opracowuje silikony, produkty krzemowe i rozwiązania węglowe, łącząc naturalne surowce, energię odnawialną oraz ludzką pomysłowość. Globalny zespół Elkem składa się z ponad 7 300 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2