reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple
Biznes |

Foxconn spodziewa się spadku przychodów

Największy monter iPhone'ów Apple’a, Foxconn, twierdzi, że spowolniony popyt rynkowy na smartfony spowoduje słabe wyniki finansowe w I kwartale 2024 roku.

Tajwańska firma, formalnie nazywana Hon Hai Precision Industry Co, nie ujawniła dokładnej prognozy, ale stwierdziła, że I kwartał 2024 roku wypadnie niekorzystnie w porównaniu do 1 kwartału 2023 roku. Kwartał sprzed roku był mocny, ponieważ był pierwszym, który nastąpił po zakończeniu kontroli związanych z pandemią.

Podsumowując, rok 2023 był dość trudnym rokiem dla Foxconnu.  Przychody firmy w grudniowym kwartale spadły o 5,4% rok do roku do 60 mld USD, ale suma ta wzrosła o 20% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Całkowite przychody w 2023 r. wyniosły 198,9 mld USD, co oznacza spadek o 7% w porównaniu z 2022 r.

Oprócz niepewnego rynku iPhone'ów, Foxconn musi również radzić sobie z niestabilnością łańcucha dostaw i napięciami geopolitycznymi. Z tych powodów firma zintensyfikowała wysiłki na rzecz dywersyfikacji swojego łańcucha dostaw dla Apple, głównie poprzez znaczne inwestycje w indyjskie zakłady. W grudniu firma ogłosiła budowę nowej fabryki o wartości 1 miliarda USD w stanie Karnataka.

Foxconn przedstawi wyniki za czwarty kwartał 14 marca, kiedy to zaktualizuje również swoje prognozy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1