reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© STMicroelectronics
Biznes |

STMicroelectronics reorganizuje firmę

Francusko-włoskie przedsiębiorstwo produkujące układy elektroniczne z siedzibą administracyjną w Genewie zdecydowało się na nową organizację firmy, by zwiększyć innowacyjność i wydajność rozwoju produktów, zmniejszyć czas ich wprowadzenia na rynek, a także by skoncentrować się na rynku końcowym.

STMicroelectronics ogłosił w środę, 10 stycznia, zmiany w organizacji firmy, które wejdą w życie 5 lutego 2024 roku.

"Reorganizujemy nasze grupy produktowe, aby jeszcze bardziej skrócić czas wprowadzania produktów na rynek oraz przyspieszyć rozwój innowacji i wydajności. Umożliwi nam to zwiększenie wartości naszych produktów i technologii. Ponadto zbliżamy się jeszcze bardziej do naszych klientów dzięki wprowadzeniu działu marketingu aplikacji w poszczególnych segmentach rynku, co zwiększy naszą zdolność do uzupełniania oferty produktowej o kompletne rozwiązania systemowe" – powiedział Jean-Marc Chery, prezes i dyrektor generalny STMicroelectronics, w komunikacie prasowym. "Jest to ważny krok w rozwoju naszej ustalonej strategii, zgodny z naszymi wartościami oferowanymi wszystkim interesariuszom oraz z ambicjami biznesowymi i finansowymi, które wyznaczyliśmy w 2022 roku”.

STMicroelectronics uważa, że przejście z trzech do dwóch grup produktowych przyczyni się do zwiększenia innowacyjności i wydajności rozwoju produktów, a także do skrócenia czasu wprowadzania ich na rynek.

Zreorganizowane grupy produktowe będą wyglądały następująco:

  • Analog, Power & Discrete, MEMS and Sensors (APMS), kierowane przez Marco Cassisa, prezesa ST i członka Komitetu Wykonawczego; 
  • Mikrokontrolery, cyfrowe układy scalone i produkty RF (MDRF), kierowane przez Remi El-Ouazzane, prezesa ST i członka Komitetu Wykonawczego.

Jak wskazuje firma, Ggupa produktowa APMS będzie obejmować wszystkie produkty analogowe ST, w tym rozwiązania Smart Power dla motoryzacji, oraz wszystkie linie produktów ST Power & Discrete, w tym produkty z węglika krzemu; MEMS i czujniki.

APMS będzie z kolei obejmować dwa segmenty sprawozdawcze: Produkty analogowe, MEMS i Sensory (AM&S), a także Zasilanie i produkty dyskretne (P&D).

Grupa produktów MDRF będzie natomiast obejmować wszystkie cyfrowe układy scalone i mikrokontrolery ST, w tym mikrokontrolery samochodowe; układy scalone RF, ADAS, Infotainment; a także dwa segmenty sprawozdawcze: Mikrokontrolery (MCU); Cyfrowe układy scalone i produkty RF (D&RF).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2