reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Infosys przejmuje InSemi

Firma Infosys ogłosiła w czwartek, 11 stycznia, zawarcie ostatecznej umowy przejęcia InSemi, wiodącego dostawcy usług w zakresie projektowania półprzewodników i rozwiązań wbudowanych. Inwestycja ta ma znaczenie strategiczne, gdyż wzmacnia możliwości Infosys w zakresie inżynierii i badań.

Zdaniem Infosys półprzewodniki są sercem technologii, która napędza wykładniczy wzrost sztucznej inteligencji (AI), 5G, hiperłączności, obliczeń o wysokiej wydajności, technologii kwantowej, rzeczywistości wirtualnej, IoT i inteligentnych urządzeń. Współpraca ta pomoże zatem przyspieszyć strategię Chip-to-Cloud firmy, wnosząc niszowe umiejętności projektowe na dużą skalę, a także zapewniając płynne połączenie z istniejącymi inwestycjami w platformy AI/Automation oraz nowe partnerstwa branżowe.

"Infosys jest liderem i czołowym dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań w różnych branżach dzięki inżynieryjnym usługom badawczo-rozwojowym. Wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji, inteligentnych urządzeń, 5G i nie tylko, pojazdów elektrycznych, zapotrzebowanie na usługi projektowania półprzewodników nowej generacji zintegrowane z naszymi systemami wbudowanymi tworzy unikalny wyróżnik. InSemi jest strategiczną inwestycją, ponieważ rozpoczynamy kolejną fazę wzrostu i zajmujemy pozycję lidera w dziedzinie inżynierii i badań” — powiedział Dinesh R, EVP & Co-Delivery Head, Infosys.

Założona w 2013 r. firma InSemi oferuje kompleksowe usługi projektowania półprzewodników wraz z doświadczeniem w zakresie projektowania elektronicznego, projektowania platform, automatyzacji, technologii wbudowanych i oprogramowania. Firma ta świadczy usługi dla wiodących globalnych korporacji z branży półprzewodników, elektroniki użytkowej, motoryzacji i zaawansowanych technologii. InSemi szybko się rozwija, a zespół ponad 900 specjalistów w dziedzinie projektowania zapewnia przewagę konkurencyjną, zwinne i innowacyjne podejście do tworzenia rozwiązań technologicznych.

"W ciągu ostatnich pięciu lat firma InSemi zbudowała fundamenty o solidnym wzroście i możliwościach projektowych w całym łańcuchu wartości półprzewodników. Wraz z Infosys jako naszym katalizatorem, tworzy to synergiczne połączenie, które pozwala nam skalować i dostarczać moc AI i inżynierii R&D oraz technologii nowej generacji globalnym klientom, rozwijając się w różnych sektorach przemysłu. Naszym celem jest dalsze przyspieszenie rozwoju, a wraz z Infosys torujemy ścieżkę innowacji, otwierając nowe możliwości dla naszych zespołów” — powiedzieli Shreekanth Sampigethaya i Arup Dash, współzałożyciele InSemi.

Oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w czwartym kwartale roku podatkowego 2024, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2