reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jenoptik
Biznes |

Jenoptik inwestuje w Dreźnie

Firma Jenoptik poinformowała, że zainwestuje dwucyfrową kwotę, czyli kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów euro w nowy system litografii wiązką elektronów do nowoczesnej fabryki w Dreźnie.

Nowy system litografii wiązką elektronów (E-Beam) będzie wykorzystywany do produkcji precyzyjnych komponentów mikrooptycznych dla klientów z sektora półprzewodników i komunikacji optycznej. Producentem jest firma Vistec Electron Beam GmbH z siedzibą w Jenie, specjalizująca się w technologii wiązek elektronów. System ma zostać dostarczony na początku 2025 roku.

Jenoptik twierdzi w komunikacie prasowym, że ten typ systemu litografii wiązką elektronów może "zapisywać" struktury z precyzją w zakresie 10 nanometrów (co stanowi około 1/2000 włosa) na podłożach o średnicy do 300 mm.

Jenoptik działa w Dreźnie od 2007 roku. Jednak dzięki nowej fabryce w Airportpark Dresden firma konsoliduje swoją produkcję, która jest obecnie rozproszona w kilku małych zewnętrznych zakładach, jednocześnie zwiększając swoje możliwości. 

Produkcja w clean roomach w nowej fabryce będzie zajmować 2000 metrów kwadratowych z pomieszczeniami klasy ISO 5 i 3 spełniającymi najwyższe wymagania dotyczące braku wibracji i stabilności temperatury.

Jednocześnie zostaną utworzone nowe miejsca pracy, a liczba pracowników na miejscu wzrośnie do ponad 120.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1