reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renesas
Biznes |

Renesas przejmuje Transphorm

Renesas rozszerza swoje portfolio układów mocy z technologią GaN poprzez przejęcie Transphorm, Inc.

Firmy zawarły ostateczną umowę, na mocy której spółka zależna Renesas nabędzie wszystkie pozostające w obrocie akcje zwykłe Transphorm za 5,10 USD za akcję w gotówce. Wartość transakcji wyniesie około 339 mln USD. 

Przejęcie zapewni firmie Renesas własną technologię GaN, kluczowy materiał nowej generacji dla półprzewodników mocy, zwiększając jej zasięg na rozwijających się rynkach, takich jak pojazdy elektryczne, obliczenia (centra danych, sztuczna inteligencja, infrastruktura), energia odnawialna, przemysłowa konwersja mocy i szybkie ładowarki / adaptery. 

Zapotrzebowanie na wysokowydajne systemy zasilania rośnie jako podstawa neutralności węglowej. Aby sprostać temu trendowi, w całej branży obserwuje się również przejście na materiały o szerokim paśmie przenoszenia, takie jak SiC i GaN. Aby wykorzystać tę dynamikę, firma Renesas ogłosiła utworzenie własnej linii produkcyjnej SiC, wspartej 10-letnią umową na dostawę wafli SiC.

Japońska firma półprzewodnikowa zamierza teraz dalej rozbudowywać swoje portfolio szerokiego pasma przenoszenia dzięki doświadczeniu Transphorm w GaN. Renesas wdroży automatycznie kwalifikowaną technologię GaN firmy Transphorm w celu opracowania nowych, ulepszonych rozwiązań w zakresie zasilania, takich jak układy napędowe X-in-1 dla pojazdów elektrycznych, a także aplikacje obliczeniowe, energetyczne, przemysłowe i konsumenckie.

"Transphorm to firma wyjątkowo prowadzona przez doświadczony zespół zakorzeniony w technologii GaN i wywodzący się z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara" – mówi Hidetoshi Shibata, CEO Renesas, w komunikacie prasowym. "Dodanie technologii GaN firmy Transphorm opiera się na naszej dynamice w dziedzinie IGBT i SiC. Będzie to napędzać i rozszerzać nasze portfolio zasilania jako kluczowy filar wzrostu, oferując naszym klientom pełną możliwość wyboru optymalnych rozwiązań zasilania".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1