reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Intel przejmuje Silicon Mobility

Intel planuje przenieść swoją strategię AI everywhere na rynek motoryzacyjny, co wiąże się z przejęciem Silicon Mobility, bezfabrycznej firmy zajmującej się krzemem i oprogramowaniem, która specjalizuje się w układach SoC do inteligentnego zarządzania energią w pojazdach elektrycznych (EV).

Firma Intel ogłosiła również nową rodzinę układów SoC (system-on-chip) do pojazdów z oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji, a Zeekr jest pierwszym producentem oryginalnego sprzętu (OEM), który zastosował nowy SoC, aby zapewnić generatywne, oparte na sztucznej inteligencji doświadczenia w kabinie pojazdów nowej generacji.

"Intel przyjmuje koncepcję" całego pojazdu "w celu rozwiązania największych wyzwań w branży. Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań AI w całej platformie pojazdów pomoże branży przejść na pojazdy elektryczne" – mówi Jack Weast, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Automotive, w komunikacie prasowym. "Przejęcie Silicon Mobility jest zgodne z naszymi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie zaspokaja krytyczne potrzeby branży w zakresie zarządzania energią”.

Amerykański gigant ogłosił również zobowiązanie do dostarczenia pierwszej w branży otwartej platformy chipletów opartej na UCIe dla pojazdów SDV. Intel będzie współpracować z firmą imec, aby zapewnić, że technologie pakowania spełniają rygorystyczne wymagania przemysłu motoryzacyjnego w zakresie jakości i niezawodności. Należy też dodać, że Intel będzie również przewodniczył nowemu, definiującemu branżę międzynarodowemu standardowi zarządzania zasilaniem pojazdów elektrycznych.

Amerykańska firma twierdzi, że obecnie jej układy SoC znajdują się w ponad 50 milionach pojazdów, zasilając systemy informacyjno-rozrywkowe, wyświetlacze, cyfrowe zestawy wskaźników i nie tylko.

Silicon Mobility SAS, spółka portfelowa Cipio Partners i Capital-E, to bezfabryczna firma zajmująca się krzemem i oprogramowaniem dla przemysłu motoryzacyjnego, która projektuje, opracowuje i wdraża układy SoC do zarządzania energią w pojazdach elektrycznych. Układy SoC firmy Silicon Mobility wyposażone są w wiodące w branży akceleratory stworzone specjalnie z myślą o dostarczaniu energii i współprojektowane z wysoce zaawansowanymi algorytmami oprogramowania w celu znacznego zwiększenia efektywności energetycznej pojazdów.

Portfolio technologii Silicon Mobility rozszerzy zasięg Intela w pojazdach poza wysokowydajne obliczenia na inteligentne i programowalne urządzenia zasilające. Przejęcie podlega niezbędnym zatwierdzeniom.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1