reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Reakto
Biznes |

Polska spółka nabrała wiatru w żagle

Reakto jest dynamicznie rozwijającą się spółką z Krakowa, która właśnie zamknęła pierwszy kwartał przedsprzedaży z 1,4 mln zł przychodu i planuje pierwsze wdrożenia infrastruktury dronowej w Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Krakowie oraz Nowym Sączu.

Reakto pisze w komunikacie prasowym, że weszło na ścieżkę intensywnego rozwoju podczas crowdfundingu udziałowego w 2021 roku, pozyskując wtedy ponad 1,3 mln zł od inwestorów prywatnych. Natomiast w kwietniu 2023 roku spółka zamknęła rundę seed na kwotę niemal 5 mln złotych, o czym pisał wcześniej Evertiq

W 2023 roku Reakto zbliżało się do komercjalizacji, dlatego uruchomiło na przełomie III i IV kwartału przedsprzedaż. Okazało się, że podpisane dotychczas kontrakty na dronową infrastrukturę i usługę ochrony mienia opiewają na kwotę ponad 1,4 mln zł. 

Spółka z Krakowa pisze, że chce zrewolucjonizować rynek ochrony, a System Szybkiego Reagowania jest odpowiedzią na rosnące koszty ochrony fizycznej i systemów zabezpieczenia technicznego. Reakto nawiązało więc już relacje z największymi spółkami z tego sektora w Polsce, a pierwsze wdrożenie swojego systemu zaplanowało na I kwartał 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne odbędą się w Poznaniu, Krakowie i Nowym Sączu. 

„Mogę oficjalnie potwierdzić, że pierwsza stacja dokująca przeznaczona do świadczenia dronowych usług ochrony zostanie uruchomiona w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to efekt współpracy z nowoczesnym integratorem usług ochrony — firmą Dron Patrol, która jako pierwsza w Polsce będzie oferować nasze dronowe usługi swoim Klientom. W ramach Systemu Szybkiego Reagowania będziemy realizować loty interwencyjne oraz cykliczne loty patrolowe na obiekty objęte dronowym monitoringiem. Klienci indywidualni i biznesowi, a także instytucje publiczne oraz firmy z branży ochrony będą mieć także możliwość skorzystania z szeregu funkcji dodatkowych, jak analityka czy inspekcje” - mówi Wojciech Stawiarski, Prezes zarządu Reakto, w komunikacie prasowym.

Reakto podaje, że przygotowuje się obecnie do wdrożenia swojej innowacyjnej infrastruktury dronowej w pierwszych zakontraktowanych lokalizacjach, a także do finalizacji wszelkich niezbędnych formalności związanych z zezwoleniami przyznawanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Krakowska spółka ma duże ambicje na 2024 rok — po uruchomieniu systemu w Piotrkowie Trybunalskim, kolejne wdrożenia odbędą się w w Poznaniu, Krakowie oraz Nowym Sączu, a następnie w większych miastach i obszarach przemysłowych w Polsce. 

Jak dotąd Reakto nawiązało współpracę z 12 firmami z branży ochrony, m.in. z Seris Konsalnet oraz Taurus Ochrona, a dzięki szeroko zakrojonym konsultacjom z doświadczonymi na rynku podmiotami, opracowywane przez spółkę rozwiązania są dostosowane do potrzeb i wymagań zarówno obiektów mieszkalnych, jak i przemysłowych oraz instytucji publicznych. 

„Uruchomienie Systemu Szybkiego Reagowania w Piotrkowie Trybunalskim wzbudza w nas wielki entuzjazm. Jest to przełomowy moment dla naszej firmy oraz dla całego sektora bezpieczeństwa w Polsce. Zastosowanie dronów do ochrony to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie poprawy jakości usług, zwiększenia bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów. Dzięki dronom będziemy w stanie znacznie szybciej reagować na zagrożenia, efektywniej patrolować chronione obiekty i oferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie” — mówi Robert Torbus, Prezes zarządu Dron Patrol.

Równocześnie spółka aktywnie eksploruje rynek i jak podaje — rozważa akwizycje lokalnych firm ochrony, celem dynamicznego skalowania swojego portfela klientów. Reakto prowadzi również rozmowy z wiodącymi funduszami private equity i venture capital, celem przeprowadzenia serii A w połowie 2024 roku. 

„Nasze działania są ukierunkowane na dynamiczne skalowanie portfela Klientów na regionalnych rynkach, w których uruchamiamy System Szybkiego Reagowania. Pozwoli nam to na lepsze zaspokojenie ich potrzeb i wzmacnianie naszej lokalnej pozycji, przy równoczesnej optymalizacji procesów. Jesteśmy przekonani, że takie podejście przyniesie korzyści zarówno naszym Klientom, jak i spółce, otwierając nowe perspektywy wzrostu” – Piotr Krasoń, Pełnomocnik zarządu ds. ekspansji w Reakto.

Krakowska spółka ocenia, że do końca bieżącego roku będzie odpowiedzialna za nawet 10% ruchu bezzałogowego w Polsce i obejmie pozycję lidera usług dronowych. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1