reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIXABAY
Biznes |

Niemal 5 mln zł dla start-upu z Krakowa

Reakto, założony w 2020 roku w Krakowie start-up, który wykorzystuje drony do ochrony mienia, zamyka rundę inwestycyjną kwotą 4 mln 830 tys. zł.

Jak podaje portal MamStartup, na wynik rundy składa się wsparcie od 24 dotychczasowych oraz nowych inwestorów prywatnych w wysokości 570 tys. złotych oraz finansowanie dłużne w wysokości 250 tys. złotych. Reszta kwoty pochodzi od spółki AMM Global z Łodzi, czyli inwestora strategicznego.

Pozyskany kapitał ma przyczynić się do przyspieszenia finalizacji autorskich rozwiązań technologicznych, czyli dronów oraz stacji dokujących. Reakto planuje również w tym roku przeznaczyć część pozyskanego kapitału na komercyjne wdrożenia na ogólnopolską skalę.

„Cieszę się, że z sukcesem zakończyliśmy rundę inwestycyjną, szczególnie w tak trudnym czasie dla wielu spółek technologicznych – w okresie wzmożonego napięcia geopolitycznego, niepewności na rynkach finansowych i galopującej inflacji. Teraz czas zakasać rękawy, aby jak najszybciej wdrożyć usługę u pierwszych klientów, a tych mamy już sporo i czekają na naszą komercjalizację. Wraz z nowym inwestorem mamy również szeroko zakrojone plany związane z budową grupy kapitałowej wokół REAKTO, w tym powołanie nowej spółki odpowiedzialnej za wdrożenia z zakresu technologii dual-use.” – mówi Wojciech Stawiarski, CEO Reakto.

Reakto jest autorem Systemu Szybkiego Reagowania, czyli usługi dronowej ochrony mienia, z której może korzystać każdy – zarówno klienci prywatni, strefy przemysłowe, a także zarządzający obiektami infrastruktury krytycznej. System od Reakto składa się z czterech kluczowych elementów, dzięki którym możliwa staje się niemal natychmiastowa reakcja na wezwanie, zdalna identyfikacja zagrożenia i skuteczna prewencja. Jest to połączenie myśli inżynieryjnej, rozbudowanej analityki, integracji danych oraz koordynacji pracy ludzi i maszyn.

„Jestem bardzo zadowolony z dołączenia Reakto do portfela inwestycyjnego AMM Global oraz rozpoczęcia współpracy z jej zarządem. Widzę ogromny potencjał w technologiach i usługach, jakie opracowuje ta spółka. Jestem przekonany, że zespół Reakto jest w stanie dostarczyć unikalne i skuteczne rozwiązania, które zwiększą dostępność usług dronowych na wielu płaszczyznach, a System Szybkiego Reagowania opracowany przez tę firmę realnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mienia prywatnego i publicznego.” – mówił cytowany przez portal MamStartup Artur Urbańczyk, Prezes Zarządu AMM Global.

Niedawno Reakto poinformowało o zakończeniu testów rozwiązań technologii - BSP oraz stacji dokującej - a także I etapu pilotażu usługi, co można ocenić jako zwieńczenie procesów badawczo-rozwojowych, które firma realizowała od 2020 roku. Podczas testów Reakto chciało wypracować najbardziej optymalne parametry swoich autorskich urządzeń, a także dokonać prezentacji działania usługi przed partnerami z branży ochrony i zebrać informacje zwrotne.

„Wszystkie dni testowe, podczas których między innymi wykorzystywaliśmy BSP do wsparcia grupy interwencyjnej, przebiegły pomyślnie i spełniły oczekiwania. Mając potwierdzenie, że posiadamy solidną technologię, a także zaufanie Partnerów, możemy płynnie przejść do kolejnego etapu pilotażu, a dalej komercjalizacji.” – podsumował Wojciech Stawiarski, CEO Reakto. 

W grudniu 2022 roku Reakto otrzymało zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego na loty bezzałogowe w formie zdalnej.

„Zezwolenie otrzymane od Urzędu Lotnictwa Cywilnego to dla nas kolejny krok w kierunku uzyskania certyfikatu LUC, a wcześniej zgody na realizację operacji na podstawie własnego scenariusza operacyjnego. Zezwolenie nie tylko umożliwia nam realizację lotów w sposób zdalny na wybranym terenie, ale również ułatwi nam składanie kolejnych wniosków uprawniających nas do lotów na większym i bardziej zaludnionym obszarze, m.in. w Mysłowicach czy na obszarze Gminy Skawina, gdzie planowane są kolejne etapy pilotażu” – komentował otrzymanie zezwolenia Kamil Żołądź, menedżer ds. operacyjnych w Reakto. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama