reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Wroclawska_Mercedes Benz
Nauka i technologie |

Politechnika Wrocławska podpisała umowę z Mercedes-Benz

Politechnika Wrocławska podpisała umowę z firmą Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o., która umożliwia wspólne badania i projekty rozwojowe, a także kształcenie studentów w zakresie nowych technologii, czyli staże i praktyki przyszłych inżynierów w polskim oddziale niemieckiego koncernu.

„Współpraca z tak ważnymi partnerami przemysłowymi jest Mercedes-Benz jest istotnym elementem kształcenia studentów, którzy dzięki temu już na etapie studiów mają kontakt z przemysłem, zdobywając doświadczenie niezbędne w dalszym rozwoju i budowaniu swojej kariery zawodowe”j – mówi prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr. „Jeśli chodzi o szerszą współpracę uczelni z przemysłem, to nasze filie, ze względu na swoją lokalizację, są w tym zakresie dobrym przyczółkiem do nawiązania relacji także w obszarze badawczo-rozwojowym.”

Jak wskazuje Politechnika Wrocławska na swojej stronie internetowej, zawarta umowa pozwoli studentom i studentkom uczelni m.in. na udział w programie stażowym, realizowanym w nowoczesnym zakładzie firmy Mercedes-Benz w Jaworze. Program ten został opracowany przez specjalistów z polskiego oddziału niemieckiego koncernu oraz legnickiej filii politechniki. Program ten ma przygotować uczestników do wymogów rynku pracy, zdobyć niezbędne doświadczenia oraz umożliwić wykorzystanie w praktyce posiadanej już wiedzy.

„Fabryka w Jaworze jest szczególnie zainteresowana współpracą z filiami Politechniki Wrocławskiej. Studiują w nich bowiem głównie młodzi ludzie z okolicznych miejscowości, dla których praca w takim koncernie, ale umiejscowionym poza dużymi aglomeracjami, jest atrakcyjną ofertą” – mówi dr inż. Tadeusz Lewandowski, dyrektor Filii PWr w Legnicy, który był inicjatorem współpracy ze strony uczelni.

Politechnika Wrocławska zwraca uwagę, że w fabryce od 2019 r. produkowane czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych, a obecnie pracuje tam ponad 1 300 osób

„Jesteśmy silnie związani z regionem i chcemy mieć jak największy wkład w jego rozwój. Pracując w takim miejscu jak fabryka Mercedesa w Jaworze, nowoczesnym zakładzie opartym na zasadach Przemysłu 4.0 doskonale rozumiemy, jakie znaczenie ma odpowiednia edukacja” – mówi Ewa Korwek, dyrektor HR i członek zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.„Dlatego chcemy pomóc młodzieży na Dolnym Śląsku w świadomym wyborze przyszłej kariery, w wejściu na rynek pracy. Tylko dzięki współpracy biznesu, nauczycieli i placówek edukacyjnych możemy rozwijać polskie szkolnictwo zawodowe.”


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1