reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Heraeus Noblelight
Biznes |

Excelitas Technologies przejmuje Heraeus Noblelight

Excelitas Technologies sfinalizowała przejęcie firmy Noblelight od Heraeus Group (Hanau, Niemcy), w tym działalności w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii, wraz z kilkoma kluczowymi centrami aplikacji i biurami sprzedaży na całym świecie.

Noblelight specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji specjalistycznych komponentów oświetleniowych oraz rozwiązań systemowych, od ultrafioletu po podczerwień, stosowanych w oprzyrządowaniu analitycznym, utwardzaniu przemysłowym, uzdatnianiu wody, produkcji elektroniki, terapii medycznej i kosmetycznej, produkcji baterii oraz wielu innych.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Noblelight i jego silny zespół są teraz częścią Excelitas. Połączona wiedza i doświadczenie produkcyjne Excelitas i Noblelight stanowią obecnie jedną z najszerszych i najbardziej rozbudowanych ofert technologii oświetleniowych dostępnych z jednego źródła. Dzielimy sprawdzoną w praktyce strategię wejścia na rynek opartą na silnym zaangażowaniu klientów, która umożliwia sukces rynkowy i zapewnia długotrwałe relacje biznesowe" – powiedział Ron Keating, CEO Excelitas Technologies, w komunikacie prasowym.

Przejęcie Noblelight jest ostatnim z serii strategicznych przejęć dokonanych przez Excelitas Technologies od momentu jej założenia w 2010 roku.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywami naszego nowego partnerstwa. Widzimy znaczące możliwości wykorzystania naszych połączonych zdolności, aby jak najlepiej służyć naszej bazie klientów i kontynuować przyspieszoną ścieżkę rentownego wzrostu" – powiedział Roland Eckl, dyrektor zarządzający Noblelight.

Heraeus Noblelight ma siedzibę w niemieckim Kleinostheim. Firma prowadzi zakłady produkcyjne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Posiada również jednostki sprzedaży w Europie i części Azji Południowo-Wschodniej. Firma zatrudnia około 850 osób.

Przejęcie zostało oficjalnie zamknięte 1 stycznia 2024 roku. Warunki transakcji nie zostały jednak ujawnione.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2