reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hanza
Przemysł elektroniczny |

HANZA inwestuje w nową fabrykę w Szwecji

HANZA AB zainwestuje 75 mln SEK w rozbudowę klastra produkcyjnego Grupy w Szwecji, chcąc sprostać rosnącym zamówieniom.

HANZA podjęła decyzję o budowie nowej części fabryki o powierzchni 8 800 metrów kwadratowych w szwedzkim Töcksfors. 

Jak wskazuje firma — nowy obiekt będzie rozszerzeniem istniejącego zakładu produkcyjnego HANZA w Töcksfors. Zapewni on dodatkową powierzchnię, w szczególności na potrzeby montażu. 

"Ta inwestycja wspiera naszą koncepcję kompletnej, regionalnej produkcji i tworzy bardzo silną ofertę w szwedzkim klastrze produkcyjnym" – mówi Erik Stenfors, CEO HANZA.

HANZA zdecydowała się na tą inwestycję z powodu utrzymującego się i wciąż wzrastającego, długoterminowego popytu.

Oprócz inwestycji w wysokości 75 mln SEK, przedsięwzięcie obejmuje również konkretne inwestycje w park maszynowy w celu zwiększenia zdolności montażowych.

"Odnotowujemy ciągły wzrost popytu ze strony wielu naszych udanych partnerstw z klientami, takich jak firma Tomra zajmująca się zarządzaniem zwrotami, firma Thermia zajmująca się pompami ciepła i Väderstad, która jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się uprawą i siewem" – mówi Morgan Sahlin, menedżer klastra w Szwecji, w komunikacie prasowym. "To znacząca inwestycja dla HANZA Sweden, która umożliwia podążanie za potrzebami naszych klientów".

Oddanie do użytku nowej fabryki zaplanowano na przełomie 2024 i 2025 roku.

Rozbudowa ma pozytywnie wpłynąć na zrównoważony rozwój HANZA dzięki poprawie efektywności energetycznej. W nowym budynku zostaną zainstalowane geotermalne pompy ciepła do ogrzewania zarówno w nowej, jak i istniejącej siedzibie, w czym firma widzi znaczne oszczędności energii.

Należy dodać, że HANZA niedawno zwiększyła swoje możliwości w zakresie produkcji obwodów drukowanych w Szwecji poprzez przejęcie Orbit One z fabryką w Ronneby.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2