reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Microchip
Biznes |

Microchip stawia na badania i rozwój w Wielkiej Brytanii

Microchip zdecydował się na budowę nowego centrum projektowego w brytyjskim Cambridge. Amerykańskie przedsiębiorstwo uważa, że decyzja ta zapewni jej dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, co umożliwi jej szybki rozwój i opracowywanie nowych rozwiązań dla szerokiej gamy rynków. Nowe centrum R&D zostało już oficjalnie otwarte.

Brytyjskie i europejskie firmy poszukują zaawansowanych technologii do rozwiązywania wyzwań w zakresie komunikacji, IoT i zastosowań motoryzacyjnych. Wiele z nich szuka przede wszystkim lokalnego wsparcia ze strony głównych dostawców rozwiązań. 

Microchip Technology Inc., wiodący dostawca inteligentnych, połączonych i bezpiecznych wbudowanych rozwiązań sterujących, zakończył przedsięwzięcie sukcesem i z powodzeniem otworzył nowy obiekt w Cambridge Research Park zlokalizowanym w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Nowy ośrodek firmy Microchip ma kluczowe znaczenie dla jej planów związanych z rozwojem inteligentnych, połączonych i bezpiecznych rozwiązań w Wielkiej Brytanii. Dzięki niemu zwiększy się przestrzeń badawczo-rozwojowa, co jak twierdzi firma, pozwoli jej jednostkom biznesowym na dalszy rozwój już i tak szerokiej oferty.

Ponadto nowa lokalizacja ma pomóc Microchipowi lepiej skoncentrować się na potrzebach kilku rynków o najwyższym priorytecie, takich jak IoT, motoryzacyjny, przemysłowy i konsumencki.

"Oddział w Cambridge jest idealnie położony, w jednym z najlepszych obszarów technologicznych na świecie, co pozwoli nam przyciągnąć największe talenty do tworzenia najnowocześniejszych produktów i obsługi naszej bazy klientów” — powiedział Sumit Mitra, starszy wiceprezes Microchip ds. 32-bitowych mikrokontrolerów, mikroprocesorów, łączności bezprzewodowej, lotnictwa i narzędzi programistycznych, w komunikacie prasowym. "Zatrudniliśmy już wielu utalentowanych i doświadczonych inżynierów do nowego centrum i spodziewamy się, że nowe możliwości, które zaoferujemy – opracowywanie ekscytujących rozwiązań dla najważniejszych i najbardziej dynamicznych rynków technologicznych – jeszcze bardziej przyciągną utalentowanych pracowników, których potrzebujemy".

Aby uzyskać natychmiastowe korzyści z obiektu — pisze Microchip w komunikacie — wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów rozwoju firmy i innych pracowników zostanie przeniesionych z siedziby w Ely. Z czasem jednak planowane jest zwiększenie zatrudnienia w Cambridge. 

"Obiekt ma stać się głównym centrum inżynieryjnym firmy Microchip, zatrudniającym 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników inżynierii krzemowej i dysponującym zaawansowanymi laboratoriami" – powiedział Neel Das, starszy dyrektor jednostki biznesowej Microchip zajmującej się 32-bitowymi mikrokontrolerami. "Założenie nowego obiektu w Cambridge oznacza, że możemy osiągnąć ten cel, wykorzystując bogactwo talentów inżynieryjnych, które znajdują w okolicy. Cambridge Research Park to centrum innowacji i doskonałe miejsce do opracowywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, na których zbudowaliśmy naszą reputację".

Trzypiętrowy budynek będzie oferował około 10 000 stóp kwadratowych na piętro, zapewniając przestrzeń do obsługi wielu linii produktów, w tym 16- i 32-bitowych mikrokontrolerów, 32-bitowych mikroprocesorów i produktów łączności bezprzewodowej, a także rozwoju technologii, projektowania fizycznego i wsparcia zasobów ludzkich.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1