reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

Nvidia będzie sprzedawać Chinom chip AI

Amerykański producent chipów Nvidia opracował chip sztucznej inteligencji, który ma być zgodny z amerykańskimi przepisami eksportowymi, dzięki czemu firma może sprzedawać go chińskim dostawcom.

Według niepotwierdzonych pogłosek podanych przez Agencję Reutera, chip H20 AI firmy Nvidia miał pierwotnie zostać wprowadzony na rynek w listopadzie. Data premiery została jednak porzucona, ponieważ producenci serwerów mieli problemy z integracją chipu. 

Oprócz H20, Nvidia opracowała również dwa inne produkty naruszające sankcje: L20 i L2. A to wszystko po ogłoszeniu w zeszłym miesiącu, że Nvidia rozpoczęła sprzedaż na wyłączność w Chinach zaawansowanego procesora graficznego – RTX 4090D – stworzonego z myślą o rynkach gier.

Najwyraźniej Nvidia musi odzyskać część przychodów utraconych, gdy ograniczenia eksportowe uniemożliwiły jej wysyłanie produktów, w tym chipów A800 i H800 AI do Chin. H20, L20 i L2 zawierają większość najnowszych funkcji Nvidii do przetwarzania aplikacji AI, ale o zmniejszonej mocy obliczeniowej.

Wciąż jednak istnieje wiele wątpliwości związanych z tymi produktami. Agencja Reutera donosiła wcześniej, że chińskie firmy wolą współpracować z krajowymi odpowiednikami Baidu i Huawei niż kupować amerykańskie alternatywy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2