reklama
© Katowicka SSE via Facebook
Biznes |

Austriacka firma buduje kolejny zakład w Polsce

Fronius działa w Gliwicach od 2011 roku, teraz zaś podjął decyzję o rozbudowie. Wybór padł na Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i miejscowość Pilchowice. Przedsięwzięcie pochłonie przynajmniej 80,5 mln zł i zaowocuje nowym zakładem o powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 15 000 mkw.

Katowicka SSE poinformowała na swoim profilu na Facebooku o przyznaniu decyzji o wsparciu inwestycji austriackiej firmy Fronius w Pilchowicach.  Z postu dowiadujemy się, że przedsięwzięcie pochłonie co najmniej 80 559 000 zł: 

  • 18,059 mln zł – koszt gruntów pod budowę;
  • 62,5 mln zł – właściwe koszty przedsięwzięcia.

„Planowana inwestycja będzie przedsięwzięciem typu greenfield, bowiem nowy zakład zostanie wybudowany wraz z całą towarzyszącą infrastrukturą techniczną i drogową od podstaw” – pisze o inwestycji Katowicka SSE na Facebooku.

Nowy zakład firmy Fronius będzie miał ok. 15 000 m2 powierzchni użytkowej – 10 000 m2 zostanie przeznaczone na potrzeby produkcyjne oraz magazynowe, a pozostałe ok. 5 000 m2 będzie służyło jako centrum projektowe i badawczo-rozwojowe, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze socjalne.

Fronius Polska działa od 2011 roku i jest spółką zależną austriackiego Fronius International GmbH z siedzibą w Pettenbach. Obecnie polski oddział zatrudnia około 80 osób i koncentruje się na dystrybucji, sprzedaży i serwisie produktów wytwarzanych w centrali grupy w Austrii i w fabrykach ulokowanych w innych krajach. 

Fronius został założony w 1945 roku, przechodząc drogę od firmy rodzinnej z lokalnym warsztatem do międzynarodowego, uznanego producenta i dostawcy systemów spawalniczych, systemów ładowania baterii akumulatorowych oraz systemów fotowoltaicznych. Austriacka firma ma dziś 37 oddziałów na pięciu kontynentach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2