reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Biznes |

Nokia sprzedaje dwa działy Lumine Group

Nokia osiągnęła porozumienie, na mocy którego Lumine Group Inc. kupi od fińskiej firmy działy Device Management (DM) i Service Management Platform (SMP).

Transakcja ta oznacza dalszy postęp w strategii Nokii polegającej na aktywnym zarządzaniu portfelem grupy biznesowej Cloud and Network Services (CNS) w celu inwestowania w inne strategiczne obszary. Transakcja wzmacnia również portfolio oprogramowania Lumine Group i umożliwia klientom Nokii korzystanie z doświadczenia Lumine w branży telekomunikacyjnej, zasobów finansowych i strategicznego zamiaru inwestowania w długoterminową ścieżkę rozwoju produktów.

Oczekuje się, że w ramach transakcji około 500 pracowników Nokia Device Management i Service Management Platform przejdzie do Lumine Group. 

Wartość transakcji wynosi 185 milionów euro, w tym warunkowe wynagrodzenie w wysokości do 35 milionów euro w oparciu o wyniki działalności w pierwszym roku po zamknięciu transakcji. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2024 roku.

CNS w ciągu ostatnich dwóch lat realizował jasną strategię, aby rosnąć szybciej niż rynek, przekierowując inwestycje na strategiczne obszary 5G Core, bezpiecznych autonomicznych operacji, prywatnej sieci bezprzewodowej i brzegowej, sieci jako kodu i SaaS. Umowa jest następstwem wcześniejszych zapowiedzi Nokii o zbyciu produktów VitalQIP na rzecz Cygna Labs Corp i uczynieniu Red Hat główną platformą infrastrukturalną dla aplikacji Nokia Core Network.

Lumine Group nabywa, zarządza i tworzy oprogramowanie branżowe, koncentrując się na telekomunikacji i mediach. 

"Nokia jest zadowolona z zawarcia umowy z Lumine, która jest kolejną oznaką postępu w naszej strategii koncentrowania inwestycji w obszarach najważniejszych dla naszej działalności. Lumine Group ma doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, a także strategiczne ukierunkowanie i zasoby, które pozwolą na rozwój firm Device Management i Service Management Platform" – mówi Raghav Sahgal, prezes działu Cloud and Network Services w firmie Nokia, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2