reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EkoenergetykaPolska
Przemysł elektroniczny |

Ładowarka Ekoenergetyki ze standardem Tesli

Zielonogórska Ekoenergetyka staje się coraz mocniejszą marką na świecie, a ostatnio odniesiony przez nią sukces tylko umacnia jej pozycję na rynku. Mowa tu o niezależnych testach zorganizowanych przez CharIN w Cleveland, podczas których Ekoenergetyka potwierdziła, że jej stacje ładowania AXON Easy są w pełni zgodne z North America Charging Standard (NACS).

North America Charging Standard (NACS) nazywany jest również standardem Tesli. Dlaczego? Otóż jest on systemem złączy ładowania pojazdów elektrycznych opracowanym właśnie przez Teslę. NACS wszedł do powszechnego użytku w 2012 roku Jest powszechnie stosowany od 2012 roku i znany przede wszystkim ze stacji Supercharger Tesli.

Ekoenergetyka zaznacza, że aktywnie uczestniczyła w Testivalu w Cleveland w stanie Ohio, gdzie z powodzeniem testowano stacje ładowania AXON Easy przez trzy dni, potwierdzając ich pełną zgodność z normami NACS.

“Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w Ekoenergetyce, integrując standard NACS z naszymi nowoczesnymi produktami. Dzięki systematycznemu podejściu do projektowania nowych ładowarek możemy śmiało stwierdzić, że testy na ładowarce Axon Easy potwierdzają pełną kompatybilność z normami NACS we wszystkich produktach oferowanych przez Ekoenergetykę” – podkreśla Marcin Graczykowski, Dyrektor Biura Zarządzania Produktami.

Porty szybkiego ładowania Tesli stanowią 62% wszystkich w USA, będąc solidną alternatywą dla złącza CCS Combo. Standard NACS jest również wprowadzany jako norma dla pojazdów takich procentów jak Ford, GM, Rivian, Volvo, Polestar, Nissan, Mercedes-Benz, Jaguar Land Rover, Subaru, Fisker czy BMW. 

Ekoenergetyka ma na swoim koncie ponad 8 500 stacji ładowania na całym świecie. Niemal połowa z nich to stacje AXON Easy. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że nasza zielonogórska spółka  odgrywa kluczową rolę w rosnącej akceptacji standardu NACS.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1