reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© The White House
Przemysł elektroniczny |

Microchip otrzyma 162 mln USD od USA

W połowie grudnia Evertiq pisał, że BAE Systems otrzyma 35 mln USD na produkcję chipów. Na kolejnego kandydata do dotacji długo nie trzeba było czekać – została nim firma Microchip Technology.

W czwartek, 4 stycznia, Departament Handlu USA poinformował, że planuje przyznać firmie Mikrochip Technology dotację 162 mln USD dotacji rządowych na zwiększenie lokalnej, amerykańskiej produkcji półprzewodników i mikrokontrolerów (MCU), które mają kluczowe znaczenie dla przemysłu konsumenckiego i obronnego.

Agencja Reutera podaje, powołując się na przedstawicieli firmy, że fundusze te pozwolą firmie Microchip potroić produkcję dojrzałych chipów półprzewodnikowych i mikrokontrolerów w dwóch amerykańskich fabrykach, poinformowali przedstawiciele firmy.

Należy podkreślić, że komponenty produkowane przez Microchip są kluczowe dla samochodów, pralek, telefonów komórkowych, routerów internetowych, samolotów i bazy obronno-przemysłowej.

Gina Raimondo, sekretarz handlu USA, uważa, że takie dofinansowanie "jest znaczącym krokiem w naszych wysiłkach na rzecz wzmocnienia łańcucha dostaw starszych półprzewodników, które znajdują się we wszystkim.” 

Fundusze wsparcia produkcji amerykańskiej firmy będą pochodziły z programu "Chips for America" o wartości 52,7 mld USD, który został zatwierdzony przez Kongres w sierpniu 2022 roku.

Zapowiedziane 162 mln USD dla Microchip Technology zostałyby podzielone w następujący sposób: 90 mln USD zostałoby przeznaczonych na rozbudowę w Kolorado, a pozostałe 72 mln USD na rozbudowę zakładu w Oregonie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1