reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stadler Rail
Biznes |

APS Energia z zamówieniem na ponad 10 mln zł

APS Energia poinformowała w grudniu, że dostarczy spółce PKP Intercity Remtrak urządzenia do wagonów na sumę ponad 10 mln zł, a pozyskany kontrakt wpisuje się w strategię rozwoju spółki w segmencie Trakcji & Transportu.

Jak wskazuje polska firma, zamówienie jest następstwem umowy zawartej z PKP Intercity Remtrak w maju 2021 roku na dostawy wyprodukowanych przez APS Energia jednosystemowych przetwornic statycznych podwagonowych wraz z systemami diagnostyki pokładowej oraz rejestratorami ciśnień. 

Pierwsze dostawy zamówienia zaplanowano na styczeń 2024 roku, a całość realizacji kontraktu ma potrwać 14 miesięcy.

„Przyjęliśmy kolejne zamówienie od PKP Intercity Remtrak w segmencie trakcji i transportu, które wpisuje się w realizację naszej strategii. To ważny kontrakt, gdyż branża Trakcji & Transportu (T&T) odgrywa kluczową rolę w rozwoju APS Energia. Z myślą o tym systematycznie rozwijamy ofertę naszych produktów i wzbogacamy ją o kolejne, innowacyjne rozwiązania dla sektora Trakcji & Transportu dedykowane kolei, tramwajom, metru oraz autobusom elektrycznym i hybrydowym w obszarze infrastruktury sieciowej” – komentuje Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

ASP Energia podkreśla, że zamierza w kolejnych latach rozwijać się w kilku strategicznych obszarach. Wśród nich są segmenty kluczowe dla budowy gospodarki opartej na środkach transportu zbiorowego (T&T, e-mobility).

„Kolejny tak duży kontrakt jest potwierdzeniem zaufania, jakim darzą nas klienci, oraz możliwości technologicznych naszej firmy. APS Energia wyróżnia elastyczność i dynamiczne reagowanie na zaspokajanie potrzeb klientów. Przez ostatnie lata dostarczyliśmy 2,5 tys. urządzeń dla producentów i firm modernizujących tabor na rynku polskim. Tylko w bieżącym roku zakontraktowaliśmy dostawy na poziomie ponad 1 tys. urządzeń, które będą realizowane do 2027 roku. Przytoczone liczby potwierdzają stabilną pozycję APS Energia na rynku krajowym. Doświadczenie na rynku krajowym pomaga nam w  ekspansji zagranicznej. Obecnie rozwijamy współpracę z polskimi podmiotami należącymi do największych producentów taborów w Europie” – powiedział Paweł Szutko, dyrektor Departamentu Trakcji i Transportu APS Energia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2