reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

Volvo inwestuje w 1300 robotów ABB

ABB dostarczy Volvo Cars ponad 1300 robotów i pakietów funkcjonalnych do budowy nowej generacji pojazdów elektrycznych. Pomoże to szwedzkiemu producentowi samochodów osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

"Historyczna transformacja przemysłu motoryzacyjnego, napędzana rosnącym popytem konsumentów na pojazdy elektryczne i chęcią działania w sposób bardziej zrównoważony, stwarza nowe możliwości, a także wyzwania dla globalnych producentów" – powiedział Marc Segura, prezes ABB Robotics, w komunikacie prasowym. "Dzięki naszej nowej, energooszczędnej rodzinie dużych robotów i kontrolerom OmniCore pomożemy zapewnić oszczędność energii do 20% w zakładach na całym świecie".

Umowa obejmuje pakiety funkcjonalne do różnych zadań produkcyjnych, od zgrzewania punktowego, nitowania i dozowania po wiercenie przepływowe i ultradźwiękową kontrolę spoin. Każdy pakiet jest gotowym do użycia połączeniem sprzętu, oprogramowania i usług i zostanie wdrożony w zakładach Volvo Cars w Torslanda w Szwecji i Daqing w Chinach.

Oprócz sprzętu i pakietów funkcjonalnych, najnowsza gama kontrolerów robotów OmniCore firmy ABB pomoże zapewnić oszczędność energii do 20% w zakładach dzięki wysoce wydajnej elektronice mocy i wykorzystaniu hamowania regeneracyjnego w robocie.

Dzięki temu najnowszemu projektowi obie firmy będą kontynuować współpracę w ciągu najbliższych kilku lat, a pierwsze wdrożenia zaplanowano na początek 2024 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1