reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Xiaomi
Przemysł elektroniczny |

Xiaomi wprowadzi na rynek samochód elektryczny

Chińska firma Xiaomi, zajmująca się elektroniką użytkową, zapowiedziała, że w ciągu kilku miesięcy wprowadzi na rynek własny samochód elektryczny.

Dyrektor generalny firmy, Lei Jun, potwierdził, że model EV, znany jako Xiaomi SU7, jest w fazie produkcji próbnej i wkrótce trafi na rynek krajowy. Dodał, że firma wydała ponad 1,4 miliarda USD na opracowanie produktu, który pod względe, przyspieszenia i innych wskaźników przewyższa Taycan Porsche i Model S Tesli.

Obserwatorzy technologii od lat spekulują na temat wejścia producentów telefonów na rynek motoryzacyjny. Zgodnie z przyjętą teorią, w miarę jak karty stają się elektryczne, stają się one "produktami oprogramowania na kółkach", a firmy elektroniki użytkowej z wiedzą specjalistyczną w zakresie komfortu użytkowania miałyby wejść właśnie do tej sfery. 

Apple było przedmiotem wielu plotek, ale wygląda na to, że Xiaomi wygrało wyścig. Mówi się, że SU7 będzie obsługiwał architekturę HyperOS, która może zasilać telefony, inteligentne systemy domowe i samochody. Celem jest bardziej płynne doświadczenie, w którym aplikacje i preferencje konsumenta działają wszędzie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2