reklama
reklama
reklama
reklama
© BYD
Przemysł elektroniczny |

BYD postawił w Europie na Węgry

Listopadowe doniesienia potwierdziły się – BYD zbuduje fabrykę samochodów osobowych New Energy w Szeged na Węgrzech. Będzie to pierwsza fabryka samochodów osobowych BYD na Starym Kontynencie. Oczekuje się, że inwestycja przyniesie tysiące nowych miejsc pracy.

Evertiq pisał w listopadzie, powołując się na Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, że BYD zbuduje swoją pierwszą europejską fabrykę, a wybór padł na Węgry. Wieści okazały się prawdziwe, bowiem dzisiaj, 22 grudnia, BYD ogłosił w komunikacie prasowym swoją węgierską inwestycję. 

Chiński producent pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV), ogłosił kolejny etap swojej europejskiej strategii poprzez budowę zupełnie nowego centrum produkcyjnego w Szeged na Węgrzech. 

BYD podkreśla, że węgierski zakład będzie nie tylko najnowocześniejszym obiektem, ale również będzie pierwszym tego typu zbudowanym przez chińską firmę motoryzacyjną w Europie. Na Węgrzech powstanie zatem zaawansowana linia do produkcji samochodów. 

Fabryka ma być budowana etapami. BUD oczekuje, że stworzy ona tysiące lokalnych miejsc pracy, pobudzi lokalną gospodarkę i wesprze lokalne łańcuchy dostaw.

„Położone w sercu Europy Węgry są ważnym węzłem transportowym i szczycą się bogatą historią doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Dzięki dojrzałej infrastrukturze i ugruntowanym podstawom przemysłowym, Węgry zostały wybrane przez kilku europejskich producentów premium jako miejsce produkcji samochodów osobowych. To dodatkowo wspiera decyzję BYD o uczynieniu z Węgier centrum europejskiej działalności produkcyjnej” — wyjaśnia swój wybór BYD w komunikacie prasowym. 

BYD zaznacza również, że jako marka poczynił znaczne postępy w uruchamianiu działalności związanej z samochodami osobowymi w Europie. W ciągu pierwszego roku firma utworzyła 230 sklepów detalicznych w 19 krajach, wprowadziła pięć nowych modeli (BYD HAN, BYD TANG, BYD ATTO 3, BYD SEAL i BYD DOLPHIN), obejmujących segmenty od C do E, w tym hatchbacki, sedany i SUV-y. Ponadto w ciągu najbliższych 12 miesięcy planowane jest wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli, dodaje BYD.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1